Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2013-08-02

5. etap TdP: Ulissi 7. w Zakopanem

Po dwóch płaskich etapach w Polsce nadszedł czas na góry. Mimo wielu ataków etap z Nowego Targu do Zakopanego rozstrzygnął finisz z grupy. Wygrał go Thor Hushovd, 7. był Diego Ulissi z Lampre-Merida.

Kolarze Lampre-Merida jechali wczoraj aktywnie, odjechać próbował m.in. Przemysław Niemiec, jednak jego atak został skasowany. Trasa etapu liczyła 160,5-km i była najeżona górskimi premiami 1. i 2. kategorii. Przed znaczną część wyścigu przewodziły mu dwie ucieczki (po 7 i 6 zawodników), jednak obie zostały skasowane. Przed ostatnią premią górską odjechać z peletonu próbował Jose Serpa z Lampre-Merida, jednak jego atak nie powiódł się. W końcowym sprincie zwyciężył Thor Hushovd, 7. był zwycięzca 1. etapu - Diego Ulissi.

Wczorajszy etap na długo zapadnie w pamięć Krzysztofowi, zwycięzcy licytacji charytatywnej dla 7-letniej Klaudii Pająk z Pisarzowic. Jako wielki fan kolarstwa był zachwycony uczestnictwem w wyścigu „od środka”. Przejechał on etap  w wozie technicznym Lampre-Merida, siedząc obok dyrektora sportowego Maurizio Piovaniego, spotkał się z kolarzami grupy i otrzymał od nich koszulkę kolarską z autografami zawodników.