Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2013-07-06

7. etap TdF: Mori 9., Niemiec bez strat, Malori kończy wyścig

Przemysław Niemiec ukończył 7. etap Wielkiej Pętli (Montpellier-Albi, 205 km) w czołowej grupie i ma świetną pozycję wyjściową przed dzisiejszym pierwszym górskim etapem. Sprint z peletonu wygrał Peter Sagan, 4. był Michał Kwiatkowski, 9. Manuele Mori z Lampre-Merida. Z dalszej jazdy w wyścigu musiał wycofać się największy specjalista od "czasówek" włoskiej grupy – Adriano Malori.

Malori już od dłuższego czasu cierpiał z powodu ostrego bólu w okolicy lędźwiowej. W 6. etapie podczas wyścigu prosił o interwencję lekarza, wczoraj nie był w stanie dłużej jechać i wycofał się w strefie bufetowej. Na szczęście nie musiał tego robić jego kolega Matteo Bono, który wziął wczoraj udział w kraksie.

Etap rozstrzygnął finisz z grupy. Po selekcji, która dokonała się na premii górskiej 2. kategorii, w czołówce do mety zbliżała się piątka kolarzy Lampre-Merida – Niemiec, Cunego, Serpa, Favilli i Mori. Favilli rozprowadził Moriego, który rozpoczął finisz 350 m przed metą. Akcja dwójki włoskiej grupy nie powiodła się, dobrze odpowiedział na nią m.in. Sagan, który wygrał końcowy sprint. Po raz kolejny na 4. miejscu finiszował Michał Kwiatkowski, Mori był 9.

Znakomitą pozycję wyjściową przed dzisiejszym pierwszym górskim etapem Tour de France ma Przemysław Niemiec. Zajmuje 21. pozycję w klasyfikacji generalnej i traci jedynie 30” do lidera wyścigu, którym pozostał Daryl Impey.