Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2014-03-03

GP Lugano: Ulissi 3., Cunego 4.

Diego Ulissi zajął w niedzielę 3. miejsce w 68. edycji GP Lugano, Damiano Cunego finiszował na 4. pozycji. Wyścig po finiszu z grupy wygrał Mauro Finetto.

Grupa Lampre-Merida świetnie radziła sobie przez cały wyścig GP Lugano 169,4 km), jednak w końcowym sprincie Diego Ulissi i Damiano Cunego musieli uznać wyższość dwójki innych kolarzy. Już w początkowej fazie niedzielnych zmagań jeden z kolarzy Lampre-Merida, Niccolo Bonifazio, dołączył do 15-osobowej ucieczki. 7 zawodników, w tym Bonifazio, odpadło z niej do peletonu, który, dowodzony przez włoską grupę, kontrolował następnie odjazd 8 kolarzy znajdujących się na czele wyścigu. Maksymalna przewaga uciekinierów wyniosła 5’ 30”. Zostali oni skasowani 10 km przed metą. Wtedy nadszedł czas na ataki kolarzy walczących o zwycięstwo.

Odjechać reszcie stawki próbował m.in. Damiano Cunego. 5 km dalej zaatakował Diego Ulissi, a czołowa grupa, której przyszło walczyć w końcowym sprincie, została zredukowana do 20 zawodników. Najszybciej linię mety osiągnęli Finetto i Colbrelli, Ulissi i Cunego ukończyli wyścig na 3. i 4. pozycji. – Jestem zadowolony z jazdy grupy w wyścigu, ale nie ze sprintu – powiedział Simone Pedrazzini, dyrektor sportowy Lampre-Merida. – Bardzo dobrze kontrolowaliśmy ucieczkę, Bonifazio atakował przy pierwszej próbie, następnie akcja Ulissiego porwała grupę. Cunego wcześnie zaczął sprint, a Ulissi przystępował do niego z dalszych pozycji – tłumaczył.