Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2015-04-13

Gunn-Rita Dahle Flesjaa wygrała po raz 1. w sezonie

Pierwszy wyścig XC Gunn-Rity Dahle Flesji w sezonie dał jej pierwsze zwycięstwo. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu była 12 kwietnia najlepsza w Trofeo Delcar w Montichiari. Drugie miejsce we Włoszech zajęła Maja Włoszczowska (+ 19”), trzecia finiszowała Margot Moschetti (+ 46”).

Trasa wyścigu kategorii HC w Montichiari była areną walki między Gunn-Ritą Dahle Flesją a Mają Włoszczowską. Od samego początku Trofeo Delcar dwójka ta rywalizowała między sobą, pozostawiając konkurencję daleko z tyłu. Jedynie przez kilka minut najwyższe tempo na śliskiej trasie potrafiła utrzymać młoda Francuzka Margot Moschetti. Decydującym momentem wyścigu był atak zawodniczki Multivan Merida Biking Teamu tuż po tym, gdy zakończony upadkiem błąd popełniła Maja Włoszczowska. – Kiedy Maja zaliczyła pomyłkę, odpaliłam „full gaz”. Nie oczekiwałam zbyt wiele po pierwszym wyścigu cross country krótko po Absa Cape Epic, więc zwycięstwo dodaje mi pewności siebie – cieszyła się legendarna Norweżka na mecie. Przekroczyła jej linię 19” przed Mają Włoszczowską, 46” po zawodniczce ekipy Meridy finiszowała Margot Moschetti. 7. miejsce we Włoszech zajęła Anna Szafraniec-Rutkiewicz.

Wyniki Trofeo Delcar 2015 (kategoria HC, Montichiari, Włochy)
1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 1 godz. 20’ 29”