Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2013-08-23

Przyszły sprinter Lampre-Merida wygrał z Ferrarim

Roberto Ferrari z Lampre-Merida zajął 2. Miejsce w Coppa Bernocchi, 200-km klasyku. Zwyciężył Sacha Modolo, utalentowany sprinter, który podpisał 2-letni kontrakt z Lampre-Merida i będzie startował w barwach włoskiej grupy od 2014 r. – Rok po roku osiąga najwyższy poziom – mówi o nim Giuseppe Saronni, menedżer generalny Lampre-Merida.

Rozgrywany wokół Legnano wyścig stał się bardzo interesujący już od wczesnych kilometrów dzięki 10-osobowej ucieczce. Znalazł się w niej Adriano Malori z Lampre-Merida. Peleton skasował ucieczkę 46 km przed metą, jednak Malori wciąż rwał się do przodu. 10 km przed metą zdecydował się na solową akcję i prowadził w wyścigu przez kilka kilometrów. Gdy pościg dogonił go, kolarze Lampre-Merida zaczęli przygotowywać dobrą pozycję do końcowego sprintu dla sprintera włoskiej grupy, Roberto Ferrariego. Finiszował on na 2. miejscu, tuż za Sachą Modolo, ubiegłorocznyn zwycięzcą wyścigu. W przyszłym roku Modolo może w nim zwyciężyć już w barwach Lampre-Merida – w ostatnim czasie podpisał on z włoską grupą 2-letni kontrakt, który zacznie obowiązywać od sezonu 2014. – Byłbym szczęśliwszy, gdybym wygrał, ale mogę być dość zadowolony, bo Coppa Bernocchi to mój pierwszy wyścig od Tour de France – powiedział Ferrari. – Nie znałem swoich obecnych możliwości, więc byłem na finiszu czujny i zacząłem swoją akcję dopiero wtedy, gdy Modolo zaczął swój atak – dodał.

Dla Modolo było to 25. zwycięstwo w karierze. Urodzony 19 czerwca 1987 r. w Conegliano Veneto sprinter (180 cm, 67 kg) przeniesie się do Lampre-Merida z kontynentalnej grupy Bardiani Valvole – CSF Inox, w barwach której ścigał się od 2010 r. Przeszedł wtedy na zawodowstwo po odniesieniu 27 zwycięstw w kategoriach U-23. W pierwszym sezonie jako zawodowiec zwrócił na siebie uwagę 4. miejscem w klasyku Mediolan-San Remo. W tym samym roku wziął udział w mistrzostwach świata w Kopenhadze, startował także na olimpiadzie w Londynie. Jego kolekcja zwycięstw jest bardzo bogata. Mocny sprinter pokonywał w bezpośrednich pojedynków wielu czołowych sprinterów, w 2013 r. w Tour de San Luis wygrał z samym Markiem Cavendishem. W 2014 r. zadebiutuje w grupie World Touru, która wiąże z nim bardzo duże nadzieje. – Pierwsze sezony Modolo wśród zawodowców były bardzo dobre. Pokazał świetną jazdę: połączenie szybkości i wytrzymałości. Rok po roku osiąga najwyższy poziom. Nasza grupa będzie go wspierać w walce z najlepszymi sprinterami świata – powiedział Giuseppe Saronni, menedżer generalny Lampre-Merida.