Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2013-09-16

Richeze 5. w finale Vuelty, Scarponi 15. w generalce

Maximiliano Richeze zajął 5. miejsce w ostatnim etapie Vuelta a Espana 2013 z metą w Madrycie (Leganes-Madryt, 109,6 km). Nie przyniósł on zmian w klasyfikacji generalnej wyścigu. Najmocniejszy w Hiszpanii był blisko 42-letni Chris Horner, drugie miejsce zajął Vincenzo Nibali, trzeci był Alejandro Valverde. Najlepiej z Lampre-Merida spisał się 15. kolarz Vuelty – Michele Scarponi.

Maximiliano Richeze po raz kolejny stoczył walkę o wygraną w tegorocznej Vuelcie, która wiele razy była w jego zasięgu. Po wielu miejscach na podium etapowym tym razem finiszował na 5. pozycji. W sumie kolarze Lampre-Merida cztery razy na etapach tegorocznej Vuelty byli na drugim miejscu, dwa razy na trzecim. Zajmowali także 5., 6. i 7. miejsce (ostatnie z nich dwukrotnie). W klasyfikacji generalnej wyścigu Michele Scarponi był 15., Diego Ulissi ukończył zmagania w Hiszpanii na 32. pozycji. Jeden z czołowych sprinterów wyścigu Maximiliano Richeze był 7. w klasyfikacji punktowej, w klasyfikacji górskiej Scarponi zajął 10. miejsce. Liczby te oddają mocne dążenie kolarzy Lampre-Merida do zwycięstwa etapowego oraz ich walkę o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana.