Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2014-10-06

Rui Costa trzeci w Giro di Lombardia

Rui Costa świetnie spisał się w ostatnim europejskim wyścigu World Touru w sezonie, Giro di Lombardia. Portugalczyk wspierany m.in. przez Przemysława Niemca zajął w słynnym klasyku 3. miejsce, zwyciężył Daniel Martin, drugi był Alejandro  Valverde.

Ubiegłoroczny mistrz świata potwierdził swoją klasę w Giro di Lombardia (254 km, Como-Bergamo). W ostatnim europejskim wyścigu z cyklu World Tour Rui Costa zajął 3. miejsce. Z dobrej strony w klasyku zaprezentował się także jego kolega z Lampre-Merida, Jan Polanc, który znalazł się w 11-osobowej ucieczce dnia. Został on wchłonięty przez peleton 30 km przed metą. Wtedy grupa Lampre-Merida skupiła się na pracy dla swojego lidera, by mógł on rozpoczynać kluczowe podjazdy na trasie na czołowych pozycjach. Rui Costa otrzymał świetne wsparcie ze strony Przemysława Niemca i Kristijana Duraska. Miał wystarczająco dużo sił, by na szczycie ostatniego podjazdu zameldować się w czołowej grupce 9 zawodników. Na krótkim zjeździe do mety Portugalczyk starał się jechać czujnie, jednak 500 m przed metą zwycięski atak rozpoczął Daniel Martin. W końcowym sprincie Rui Costa wywalczył 3. miejsce.

– Przede wszystkim dziękuję swoim kolegom, którzy kapitalnie wspierali mnie od startu do ostatniego podjazdu. Starałem się odwdzięczyć świetnym rezultatem. Cała czołowa dziewiątka po ostatnim podjeździe była już dosyć zmęczona, więc czekaliśmy na końcowy sprint. Martin zaatakował, gdy nasza prędkość spadła, i zasłużył na zwycięstwo – powiedział Rui Costa. – Trzecie miejsce to dobry wynik, cieszę się, że uzyskałem go w pierwszym wyścigu bez koszulki mistrza świata – dodał.