AKTUALNOŚCI

22.07.2016
Luis Meintjes z grupy Lampre-Merida kontynuuje swoją świetną jazdę na Tour de France. Na 18. etapie wyścigu – górskiej 17-km czasówce – zajął on 10. miejsce, co pozwoliło mu awansować na 9. pozycję w kl. generalnej wyścigu. Wczorajszy etap wygrał lider Wielkiej Pętli, Chris Froome.
Tour de France: świetny Meintjes pnie się w górę
20.07.2016
Już w najbliższy weekend w Olsztynie k. Częstochowy będzie można przetestować ponad 30 rowerów z najwyższej półki, w tym modele, na których zawodowcy ścigają się obecnie w Tour de France. Znajdą się one w Mobilnym Centrum Testowym Meridy. Rowery będzie można sprawdzić na malowniczych jurajskich trasach. – Olsztyn to mekka zarówno dla rowerzystów szosowych, jak i MTB, zapraszamy! – mówi Maciej Basista, menedżer sklepów Bike Atelier w Częstochowie, współorganizator testów.
Przetestuj rowery marzeń w Olsztynie k. Częstochowy
19.07.2016
"Merida zaprezentowała nam 8,5 kg wyścigowej esencji" - pisze bikeWorld.pl o nowej wersji Big.Nine'a. Premierowy model został świetnie oceniony przez portal. "Jadąc do Albstadt, zastanawialiśmy się, co jeszcze można poprawić w hardtailach? Big.Nine utarł nam nosa i pokazał, że sporo. Przede wszystkim na jego korzyść przemawia niska waga, poprzez którą Merida udowodniła, że należy do ścisłej czołówki firm tworzących ramy karbonowe. Po drugie: komfort" – czytamy na bikeWorld.pl.
Nowy Big.Nine zachwycił bikeWorld.pl
11.07.2016
„Wnioski z testu tarczówek na brukach można podsumować jednym wielkim »TAK!«” – pisze Borys Aleksy w recenzji Scultury Disc, która ukazała się w ostatnim wydaniu magazynu „Szosa”. „Geometria ramy i jej sztywność plasują ją bezdyskusyjnie w gronie najlepszych rowerów wyścigowych. Tak było wcześniej i nic się nie zmieniło” – czytamy w teście.
"Szosa" pod wrażeniem Scultury Disc
11.07.2016
Rui Costa zajął 2. miejsce na bardzo trudnym 9. etapie Tour de France wiodącym do Andory przez pięć podjazdów w Pirenejach. Etap zakończył się zwycięstwem Toma Dumoulina, 3. miejsce zajął Rafał Majka. W kl. generalnej wyścigu prowadzi Chris Froome, wysokie 9. miejsce zajmuje Louis Meintjes z grupy Lampre-Merida.
TdF: Rui Costa 2. na 9. etapie, Meintjes 9. w "generalce"