Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2013-07-22

TdF: Ferrari 5. w finale, Serpa 21. w "generalce"

Roberto Ferrari z Lampre-Merida zajął 5. miejsce w ostatnim etapie tegorocznego Tour de France z finałem na Polach Elizejskich. W końcowym sprincie najlepszy był Marcel Kittel. Wyścig bezapelacyjnie wygrał Christopher Froome, najwyżej z Lampre-Merida został sklasyfikowany Jose Serpa, który zajął 21. miejsce. Zmęczony intensywną wcześniejszą częścią sezonu Przemysław Niemiec ukończył wyścig na 57. pozycji, Michał Kwiatkowski był 11.

W efektownej walce czołowych sprinterów świata Roberto Ferrari zajął wczoraj wysoką 5. pozycję. Na Polach Elizejskich zwyciężył Kittel przed Greipelem, Cavendishem i Saganem. Sprinter Lampre-Merida powtórzył w Paryżu swoje osiągnięcie z 5. i 12 etapu.
W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowanym kolarzem włoskiej grupy został Kolumbijczyk Jose Serpa, który finiszował na 21. miejscu. Klasą samą dla siebie był w wyścigu Christopher Froome, który drugiego Nairo Quintanę wyprzedził o 4’ 20”, a Joaquima Rodrigueza o 5’ 4”. Debiutujący w Wielkiej Pętli Przemysław Niemiec zajął 57. miejsce. Wykrzesał z siebie tyle, na ile wystarczyło mu sił po niezwykle intensywnej wcześniejszej części sezonu. Po raz pierwszy przejechał on dwa wielkie toury jeden po drugim, co nie mogło pozostać bez wpływu na jego końcowy wynik. Znakomicie spisał się w wyścigu Michał Kwiatkowski, który finiszował w nim na 11. pozycji.