Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2013-08-06

TdP: Ulissi mocny w końcówce, Serpa najwyżej z Lampre-Merida

Diego Ulissi zajął 4. miejsce w bardzo wymagającym 6. etapie Tour de Pologne ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej (192 km). Zwycięstwo w całym wyścigu zapewnił sobie w ostatnim etapie, „czasówce” z Wieliczki do Krakowa, Pieter Weening. Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem Lampre-Merida w wyścigu został Jose Serpa, który ukończył go na 26. pozycji.

Diego Ulissi pokazał moc w 6. etapie Tour de Pologne, w którym kolarzom przyszło pięć razy pokonać bardzo wymagający podjazd pod Gliczarów. Na trasie królewskiego polskiego etapu znalazło się w sumie 10 premii górskich 1. kategorii. Zwycięzca 1. etapu TdP utrzymał się w Bukowinie Tatrzańskiej w czołowej grupce, gdy dokonywała się selekcja, i z kilkoma zawodnikami miał rozstrzygnąć kwestię zwycięstwa. Ulissi nie był w stanie odpowiedzieć na atak Atapumy 14 km przed metą, który w końcówce pokonał Riblona. Kolumbijczyk zwyciężył w Bukowinie Tatrzańskiej, a koszulkę lidera wyścigu przejął Francuz Riblon. Ulissi zameldował się na mecie jako 4., 22” po zwycięzcy.

Losy wyścigu rozstrzygnął ostatni etap – 37-km „czasówka” z Wieliczki do Krakowa. Najlepszy czas „wykręcił” w nim Bradley Wiggins. Dzięki dobremu wynikowi uzyskanemu tego dnia zwycięstwo w całym wyścigu odniósł Holender Pieter Weening z grupy Orica GreenEdge.  Najlepiej z Lampre-Merida w „czasówce” spisał się Diego Ulissi – był 24. Tak skomentował on swoją jazdę w TdP: - jestem zadowolony ze zwycięzca w pierwszym etapie. Był wymagający, ale udało mi się w nim dobrze pojechać. Szkoda, że miałem zły dzień w następnym etapie i musiałem zmienić swoje cele. Nie sięgnąłem już po zwycięstwo, ale podczas wyścigu miałem ważne i dobre oznaki swojej zwyżkującej formy.