Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2014-08-26

Vuelta: Niemiec pokazał moc i awansował w "generalce"

Przemysław Niemiec dobrze przejechał upalny 3. etap Vuelta a Espana. Zameldował się na mecie w Arcos de la Frontera 7 sekund po zwycięzcy Michaelu Matthewsie i w kl. generalnej awansował na 18. pozycję.

3. etap Vuelta a Espana (Caliz-Arcos de la Frontera, 189,6 km) był rozgrywany w wysokiej temperaturze, a jego końcówka odpowiadała kolarzom różnych specjalności. Zawodnicy mieli do przejechania 4 premie górskie 3. kategorii. Ostatnie 1800 m trasy znajdowało się na lekkim podjeździe (4,7% śr. kachylenia), droga wypłaszczała się na finałowych 400 m. Swoich sił spróbował w końcówce Giampaolo Caruso, jednak został doścignięty. Sprint po zwycięstwo wygrał Michael Matthews, drugi był Daniel Martin, trzeci Joaquin Rodriguez.

Dobrze spisał się wczoraj Przemysław Niemiec. Kluczowy dla losów finału był zjazd 9 km przed metą. Ten, kto znalazł się po nim na czołowych pozycjach, walczył o wysokie miejsce na mecie 3. etapu. – Na ostatnim zjeździe straciliśmy kilka pozycji, dlatego mieliśmy utrudnione zadanie, przystępując do końcowego podjazdu. Wyprzedziłem na nim wielu kolarzy, ale nie byłem już w stanie dołączyć do ścisłej czołówki – powiedział Przemysław Niemiec. – Końcówka trasy nie odpowiadała moim predyspozycjom, ale starałem się zminimalizować straty – dodał. Nowym liderem wyścigu został Michael Matthews, dobra jazda pozwoliła awansować Przemysławowi Niemcowi na 18. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Traci on do lidera 36”.