AKTUALNOŚCI

2019-04-30

Prolog Tour de Romandie dla Bahrain-Merida [video]

Jan Tratnik z Bahrain-Merida wygrał prolog otwierający Tour de Romandie. Na krótkiej i trudnej technicznie trasie o niespełna sekundę pokonał Primoza Roglica i Toma Bohliego.


fot. BettiniPhoto

Grupa Bahrain-Merida rozpoczęłą Tour de Romandie od zwycięstwa. Odniósł je w prologu wyścigu Jan Trarnik, który przed obecnym sezonem wzmocnił ekipę Meridy. Mistrz Słowenii w jeździe indywidualnej na czas pokonał zaledwie 3,8-km wymagającą technicznie trasę z czasem 5:06. Niespełna sekundę gorszy czas uzyskali Primoz Roglic i Tom Bohli. – To wyjątkowy dzień – skomentował Tratnik swoje pierwsze zwycięstwo w World Tourze i pierwsze odniesione w barwach Bahrain-Merida.


fot. BettiniPhoto

– Po pierwszej części sezonu z wieloma wyścigami byłem dosyć zmęczony, ale też
zmotywowany przed tym wyścigiem, bo wiedziałem, że są w nim dwie "czasówki". Starałem się maksymalnie skupić, by osiągnąć swój cel, zrobić wszystko, by wygrać. Dzisiaj odniosłem swój pierwszy triumf w World Tourze i jestem bardzo szczęśliwy. 

Słoweniec został pierwszym liderem Tour de Romandie, a wygrany prolog jest dla niego najbardziej prestiżowym wynikiem w dotychczasowej karierze. – Zaskoczyłem samego siebie, ale byłem pewien, że na takiej trasie mogę uzyskać dobry rezultat. Tak intensywny prolog bardzo mi odpowiadał. Chciałem dać z siebie wszystko do szczytu wzniesienia na trasie, a później kontynuować dobrą jazdę na zjeździe i płaskim odcinku do mety – przyznał Tratnik. – Poprawiłem swoją jazdę na czas także dzięki mojej grupie. Skupiliśmy się na niej i również za sprawą świetnego sprzętu mogę osiągać takie wyniki.
 

Obejrzyj skrót prologu


Wyniki prologu Tour de Romandie 2019

1. Jan Tratnik, Bahrain-Merida 5:06
2. Primož Roglic, Team Jumbo-Visma 0:01
3. Tom Bohli, UAE Team Emirates
4. Tony Martin, Team Jumbo-Visma 0:04

5. Geraint Thomas, Team Sky
6. Alex Dowsett, Team Katusha-Alpecin

7. Stefan Kung, Groupama-FDJ 0:05
8. Carlos Betancur, Movistar Team

9. Maciej Bodnar, Bora-hansgrohe
10. Rui Costa, UAE Team Emirates