AKTUALNOŚCI

25.04.2019
"Rower daje dużo komfortu, ale przy tym nadal jest to bardzo sztywna konstrukcja o sportowym charakterze" - ocenia Meridę Big.Nine 5000 mtb-xc.pl.
Big.Nine 5000: "szybkość, precyzja i komfort" [video]
18.04.2019
Około 600 osób testowało rowery Merida podczas niedawnego Bike-Expo. Trudno zliczyć tych, którzy odwiedzili na PGE Narodowym stoisko Meridy.
Rowery wygrały na Narodowym - zobacz fotorelację z Bike-Expo
17.04.2019
– Było bardzo dużo frajdy i więcej samej jazdy. Nie trzeba tracić dużo czasu i sił na ciężkich podjazdach – mówi Jarosław, który przetestował rowery elektryczne Merida w Częstochowie.
Pierwsi testerzy poczuli moc w Częstochowie [video]
12.04.2019
– Serdecznie zapraszam całe rodziny na rowerową przygodę. To dobry pomysł na niedzielę w Rybniku – mówi prezydent miasta, Piotr Kuczera. W najbliższą niedzielę rozpocznie się tam nowy sezon Bike Atelier MTB Maratonu, jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce. Sponsorem cyklu jest Merida Polska.
Sezon na start! Bike Atelier MTB Maraton rusza w Rybniku
09.04.2019
- W tym roku stawiamy na cięższe odmiany MTB. Warto przekonać się, jak jeżdżą nasze "fulle" w terenie - mówi Tadeusz Skwarczyński z Meridy. Ciężarówka wypełniona ok. 30 nowymi modelami odwiedzi wiele miejsc w Polsce, od najbliższego piątku będzie można przetestować rowery Merida w Częstochowie.
Ruszają nowe testy Meridy. Wjedź mocniej w teren!
05.04.2019
Jak jeżdżą rowery elektryczne, które zdobyły wiele istotnych nagród, i jak prezentuje się rower, który pomógł wygrać niejeden ważny wyścig?  Można się tym przekonać już w najbliższy weekend na Bike Expo – Narodowy Test Rowerowy w Mobilnym Centrum Testowym Meridy oraz na stoisku z nowościami tej marki.
Już w weekend Bike Expo - Narodowy Test Rowerowy. Sprawdź nowości Meridy!
28.03.2019
- To był idealny wyścig - mówi Jose Antonio Hermida po Absa Cape Epic 2019. Wspólnie z Joaquimem Purito Rodriguezem wygrał on kl. generalną masters, wyprzedzając drugą ekipę o ponad 70 minut. W swojej kategorii duet Meridy zwyciężył też w pięciu etapach Cape Epic oraz jego prologu.
"Było idealnie". Ekipa Meridy z sukcesem na Cape Epic 2019, zobacz relację [video]
26.03.2019
"Reacto 4000 udowadnia, że rower aerodynamiczny nie musi być kosmicznie drogi [...]. Właściwości aero dostajemy tu jakby w gratisie" - czytamy na bikeWorld.pl. "Ten rower prowadzi się po prostu przyjemnie, łączy w sobie prawdziwie wyścigowe cechy oraz nieco wygody".
Reacto 4000 w teście bikeWorld.pl: "właściwości aero w gratisie" [video]
16.03.2019
"W tym przypadku zły wybór nie istnieje. Na tym poziomie nie trzeba się martwić o podstawowe sprawy: te dwa rowery prowadzą się, jak na sprzęt używany w profesjonalnym peletonie przystało" - pisze "Szosa" w teście Reacto i Scultury YC Edition.
Reacto czy Scultura Your Choice? "Szosa": "zły wybór nie istnieje"
13.03.2019
Już 17 marca Jose Antonio Hermida i Joaquim Purito Rodriguez po raz trzeci staną razem na starcie Absa Cape Epic, "górskiego Tour de France". – Jak zawsze będziemy próbowali dać z siebie wszystko i zobaczymy, co przyniesie każdy dzień – mówi Hermida. Legendy kolarstwa wystartują na nowym rowerze, Meridzie One-Twenty 9000.
Hermida i Purito Rodriguez gotowi na Cape Epic 2019. Zobacz sprzęt i trasę [video]