TESTY ROWERÓW

09.10.2012
"Nowa Scultura SL inspiruje na trasie jak niewiele innych szosówek. Szybka jak błyskawica i precyzyjna, ale też komfortowa i odpowiednia na długie etapy. Technicznie rama Scultury jest jedną z absolutnie najlepszych na świecie!" – czytamy w teście niemieckiego czasopisma "RoadBIKE".
Merida Scultura SL Team
01.10.2012
"Kolosalna różnica! Dopiero teraz zobaczyliśmy, o ile więcej wysiłku musieliśmy wkładać w to, aby pokonać zjazdy i podjazdy na MTB Trophy, w takim tempie jak konkurencji na 29er. Podczas testu, na naszym rowerze, nie byliśmy w stanie tak szybko i płynnie pokonać podjazdów, nie mówiąc już o zjazdach [...] – piszą w porównaniu dwóch 29" rowerów Meridy czołowi polscy maratończycy, bracia Banachowie (banachbrothers.pl).
Merida Big.Nine Carbon XT-M oraz Big Ninety-Nine XT-M
01.10.2012
"Ninety-Nine zachował wszystko co dobre z poprzednika – sztywność i niską masę, i dołożył wyśmienite zawieszenie, właściwą pozycję oraz konfigurację pozwalającą w pełni je wykorzystać. Dawno nie mieliśmy do czynienia z fullem tak kompletnie skrojonym wg naszego rozumienia jazdy XC z pełną amortyzacją" – możemy dowiedzieć się z testu bikelife.pl.
Merida Ninety-Nine CF 3000-D
01.10.2012
"Ciężko w podobnej cenie otrzymać tak wiele. Równie zaawansowanej jak rama 0.Nine podstawy dla skutecznej maszyny do wygrywania każdych zawodów długo można by szukać. Dbałość o szczegóły konstrukcji i wyposażenie z wysokiej półki pomoże ambitnemu zawodnikowi bez kontraktu powalczyć w najtrudniejszych zawodach [...] – podaje bikeboard.pl.
Merida O.Nine 3000-D
01.10.2012
"Trzeba przyznać, że Merida Race Lite 905 to rower godny polecenia, zapewniający duży komfort, dzięki swojej geometrii i widelcowi, co oznacza, że świetnie nadaje się do wygodnego pokonywania kilometrów dla szosowego amatora, czy też osoby, która szosę chce wykorzystywać w ramach treningu do zawodów MTB, sprawdzi się idealnie" – czytamy w teście bikeworld.pl
Merida Race Lite 905