WSPIERAMY MISTRZÓW

MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM

Po wielu latach wypełnionych sukcesami MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM wciąż chce więcej! Skład drużyny multimedalistów Gunn-Rity Dahle Flesji i Jose Antonio Hermidy wzmocnili przed sezonem 2013/2014 dwaj młodzieżowi mistrzowie świata – Thomas Litscher i Ondrej Cink. Mieszanka młodości i doświadczenia oraz nieustające wsparcie MERIDY dają znakomite rezultaty.
 


 

– Kilka lat temu postawiłam sobie za cel zostać mistrzynią świata jako pierwsza czterdziestolatka w historii. Osiągnięcie go to coś niesamowitego – mówi Gunn-Rita Dahle Flesjaa. W 2013 r. Norweżka zdobyła mistrzostwo świata w maratonie, udowadniając, że jej forma i głód sukcesów pozostają niezmienne. Takie samo jest zaangażowanie MERIDY w MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM. Od 2002 r. zapewniamy zespołowi najwyższej jakości sprzęt, który pozwala stale triumfować w najważniejszych wyścigach na świecie.O tym, jak wiele razem osiągnęliśmy, świadczy lista sukcesów dwóch ikon MULTIVAN MERIDA BIKING TEAMU. Gunn-Rita Dahle Flesjaa jest mistrzynią olimpijską, 9-krotną mistrzynią świata i 8-krotną mistrzynią Europy. 4 razy wygrała Puchar Świata, zwyciężała w wyścigach PŚ rekordowe 28 razy. Imponująca jest także konsekwencja Jose Antonio Hermidy, który od 12 lat znajduje się w czołowej „5” klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W tym czasie został mistrzem świata, wicemistrzem olimpijskim, 3 razy zdobył mistrzostwo Europy i 6 razy był na podium w klasyfikacji generalnej PŚ.Od sezonu 2013 doświadczoną dwójkę wspierają młodzi mistrzowie. Są nimi Ondrej Cink i Thomas Litscher, którzy dołączyli do zespołu jako najlepsi zawodnicy U-23 na świecie. „Młode strzelby” grupy świetnie uzupełniają w niej „starą gwardię”. – Styl jazdy „młodych gniewnych” różni się od naszego. Mimo to możemy się od nich uczyć, obserwując ich w akcji, zwłaszcza dlatego, że trasy wyścigów stają się coraz bardziej wymagające technicznie – mówi Dahle Flesjaa. – Z kolei oni korzystają z naszego doświadczenia. Pomagamy im np. odpowiednio radzić sobie w stresujących sytuacjach – dodaje Hermida. Miejsca na podium wyścigów PŚ Cinka i Litschera potwierdzają udane połączenie młodości i doświadczenia w ekipie MERIDY. Z powodzeniem wspiera je w zespole Rudi van Houts, wielokrotny mistrz Holandii.


fot. Daniel Geiger

W 2013 r. MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM zmienił nie tylko skład, ale też sprzęt. – 27,5” rower bardziej odpowiada moim niewielkim latynoskim rozmiarom i mojemu stylowi jazdy. Zawiera w sobie korzyści, które daje 26” koło, i te, które daje 29”, jak stabilność i dobre toczenie się. BIG.SEVEN to dla mnie dobry wybór – tłumaczy Jose Antonio Hermida zmianę roweru. Z uwagi na inny styl jazdy młodzi zawodnicy korzystają głównie z 29” fulla, BIG NINETY-NINE. Swojej 29” maszyny nie zmieniła Gunn-Rita Dahle Flesjaa. – Jeżdżę najlepszym rowerem na świecie. BIG.NINE daje mi komfort zarówno na podjazdach, jak i zjazdach, zapewnia dobrą przyczepność, wielką przewagę w technicznych częściach trasy i wspaniałe toczenie się – mówi. Na różne sposoby pomagamy zaspokoić mistrzowskie ambicje MULTIVAN MERIDA BIKING TEAMU.