WSPIERAMY MISTRZÓW

Merida Polska jest tytularnym sponsorem jednego z największych i najdynamiczniej rozwijających się w Polsce cyklu maratonów MERIDA MAZOVIA MTB MARATHON. 

Mazovia MTB Marathon istnieje od 2005 roku. W ciągu zaledwie trzech lat Organizatorom udało się potroić liczbę wyścigów. W 2005 roku w ramach Mazovia MTB Marathon zorganizowano 4 imprezy, rok później było ich już 9, a w 2007 aż 10. Od 2008 roku Maratony z logiem i nazwą Mazovia organizowane są na terenie całej Polski. W roku 2011 cykl ten po raz trzeci stał się największym cyklem maratonów rowerowych w Polsce. Sezon 2012 rozpocznie pod nowym szyldem Merida Mazovia MTB Marathon i zaliczać się będzie do niego 14 edycji.
Od siedmiu lat jest to cykl idący swoją drogą i wprowadzający nowe standardy. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa (zabezpieczenie trasy, start z sektorów), jak i dbałości o każdego uczestnika (największa w Polsce ilość kategorii i dystansów). Mazovia to wciąż nowe pomysły. Cezary Zamana i jego team nie boją się nowych wyzwań, dzięki czemu Mazovia stała się marką ogólnopolską. Świadczą o tym maratony organizowane między innymi w Toruniu, Olsztynie czy Lublinie. Ilość ludzi jeżdżących na rowerach w strojach z charakterystycznym logo Mazovia MTB Marathon jest kolejnym dowodem na ciągle rosnącą popularność cyklu.
Adres internetowy www.mazoviamtb.pl, pod którym znaleźć można niezwykle przydatną cyklopedię, to dziś jeden z najpopularniejszych adresów używanych przez rowerzystów.
 
 - Przejechałem na rowerze 700.000 km. Uczestniczyłem w ponad 2.000 wyścigów na całym świecie. Moim marzeniem jest wykorzystanie zdobytej wiedzy dla spopularyzowania jazdy na rowerze. Rozwój kolarstwa, jako dyscypliny leży mi oczywiście na sercu, jednak moim głównym zadaniem jest promocja jazdy, bezpiecznej jazdy rowerem wśród amatorów. Chce zachęcić wszystkich do korzystania z tego środka komunikacji. Pragnę pokazać, jak fantastycznie i zdrowo można spędzić wolny czas na dwóch kółkach. Miałem okazję obserwować jak to wygląda w Belgii i Holandii. Nawet w Stanach Zjednoczonych, kraju wyjątkowo zmotoryzowanym, ludzie wsiadają na rowery częściej niż w Polsce. Chcę by to się zmieniło - mówi Cezary Zamana.
MERIDA MAZOVIA MTB MARATHON

Nasz elitarny kolarski zespół MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM spogląda w przeszłość na jedenaście sezonów wypełnionych imponującymi sukcesami. Odkąd powstał w 2002 r., żaden inny zespół MTB nie uczestniczył w cyklach profesjonalnych zawodów z taką żelazną konsekwencją, od lat dominując na najważniejszych trasach wyścigowych świata.

Nasi profesjonalni kolarze wygrali dotychczas niemal 40 zawodów Pucharu Świata. Oprócz tego, posiadają na swoim koncie złote i srebrne medale olimpijskie, 10 tytułów mistrzów świata i jedenaście złotych medali mistrzostw Europy, niezliczone tytuły wicemistrzowskie i brązowe medale w prestiżowych wyścigach, a także wiele innych imponujących osiągnięć. Jednym z nieodłącznych warunków sukcesu zespołu jest współpraca człowieka i roweru. Utrzymywana na najwyższym poziomie forma naszych mistrzów wymaga odpowiedniego partnera, który pozwoli najlepiej ją wykorzystać. Właśnie takim partnerem jest MERIDA, która dostarcza zawodnikom MULTIVAN MERIDA BIKING TEAMU rowery na medal.

Rowery na medal

Wystarczy spojrzeć na listę sukcesów naszej czołowej dwójki, by uzmysłowić sobie, jak wiele osiągnęliśmy razem. Legendarna Gunn-Rita Dahle Flesjaa jest mistrzynią olimpijską, 4 razy zdobyła mistrzostwo świata w cross country i 4 razy w maratonie. 4 razy z rzędu wygrała Puchar Świata, ma na swoim koncie także 6 mistrzostw Europy w cross country i 2 w maratonie. Dominuje od lat – zwyciężała w zawodach Pucharu Świata rekordowe 28 razy, wystąpiła na czterech olimpiadach. Równie imponująca jest konsekwencja José Antonio Hermidy z drużyny MERIDY, który od 12 lat znajduje się w czołowej 5 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W tym czasie został mistrzem świata cross country, wicemistrzem olimpijskim, 3 razy zdobył mistrzostwo Europy i 6 razy był na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Więcej niż zespół

Od sukcesów może się zakręcić w głowie, ale nie w MULTIVAN MERIDA BIKING TEAMIE. Ten zespół zawodowych kolarzy, który istnieje w prawie niezmienionym składzie już od 11 lat, jest czymś więcej niż przypadkową grupą sportowców odnoszących międzynarodowe sukcesy. Zamiast tego, zespół MERIDY stanowi przykład niezwykle harmonijnej współpracy i rodzinnej atmosfery. – Kluczem do naszego sukcesu jest wyjątkowy duch zespołowy i wynikająca z niego ciągłość – mówi menedżer zespołu MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM, Andreas Rottler. Dlatego przyszłość jest również znana. Nasi profesjonalni kolarze będą odnosić sukcesy z taką konsekwencją, z jaką wysiłek zespołu MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM będzie nadal wspierać MERIDA i Volkswagen Commercial Vehicles. Jednocześnie również Ty jako klient MERIDY bezpośrednio skorzystasz z faktu, że zawodnicy i zawodniczki z zespołu MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM testują swoje narzędzia pracy do granic możliwości. Dzięki temu nasi specjaliści z zespołu badawczo-rozwojowego otrzymują cenne wsparcie, pozwalające im projektować rowery, które sprostają najsurowszym wymaganiom.

MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM