WSPIERAMY MISTRZÓW

MERIDA MAZOVIA MTB MARATHON

Merida Polska jest tytularnym sponserem jednego z największych i najdynamiczniej rozwijających się w Polsce cyklu maratonów MERIDA MAZOVIA MTB MARATHON. 

Mazovia MTB Marathon istnieje od 2005 roku. W ciągu zaledwie trzech lat Organizatorom udało się potroić liczbę wyścigów. W 2005 roku w ramach Mazovia MTB Marathon zorganizowano 4 imprezy, rok później było ich już 9, a w 2007 aż 10. Od 2008 roku Maratony z logiem i nazwą Mazovia organizowane są na terenie całej Polski. W roku 2011 cykl ten po raz trzeci stał się największym cyklem maratonów rowerowych w Polsce. Sezon 2012 rozpocznie pod nowym szyldem Merida Mazovia MTB Marathon i zaliczać się będzie do niego 14 edycji.
Od siedmiu lat jest to cykl idący swoją drogą i wprowadzający nowe standardy. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa (zabezpieczenie trasy, start z sektorów), jak i dbałości o każdego uczestnika (największa w Polsce ilość kategorii i dystansów). Mazovia to wciąż nowe pomysły. Cezary Zamana i jego team nie boją się nowych wyzwań, dzięki czemu Mazovia stała się marką ogólnopolską. Świadczą o tym maratony organizowane między innymi w Toruniu, Olsztynie czy Lublinie. Ilość ludzi jeżdżących na rowerach w strojach z charakterystycznym logo Mazovia MTB Marathon jest kolejnym dowodem na ciągle rosnącą popularność cyklu.
Adres internetowy www.mazoviamtb.pl, pod którym znaleźć można niezwykle przydatną cyklopedię, to dziś jeden z najpopularniejszych adresów używanych przez rowerzystów.
 
 - Przejechałem na rowerze 700.000 km. Uczestniczyłem w ponad 2.000 wyścigów na całym świecie. Moim marzeniem jest wykorzystanie zdobytej wiedzy dla spopularyzowania jazdy na rowerze. Rozwój kolarstwa, jako dyscypliny leży mi oczywiście na sercu, jednak moim głównym zadaniem jest promocja jazdy, bezpiecznej jazdy rowerem wśród amatorów. Chce zachęcić wszystkich do korzystania z tego środka komunikacji. Pragnę pokazać, jak fantastycznie i zdrowo można spędzić wolny czas na dwóch kółkach. Miałem okazję obserwować jak to wygląda w Belgii i Holandii. Nawet w Stanach Zjednoczonych, kraju wyjątkowo zmotoryzowanym, ludzie wsiadają na rowery częściej niż w Polsce. Chcę by to się zmieniło - mówi Cezary Zamana.