Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2014-07-08

3. etap TdF: Rui Costa bez strat w Londynie

Marcel Kittel wygrał walkę sprinterów na 3. etapie Tour de France z metą w Londynie. W czołowej grupie finiszował Rui Costa, który w klasyfikacji generalnej zajmuje 15. miejsce ze stratą 2” do lidera Vincenzo Nibalego.

3. etap Tour de France (Cambridge-Londyn, 155 km) po raz kolejny padł łupem Marcela Kittela, który zwyciężył finisz z grupy. Wcześniej, kilka kilometrów przed metą, została skasowana ucieczka dwóch kolarzy – Jan Barta i Jean-Marc Bideau przewodzili wyścigowi w dwójkę niemal na całej trasie. Wiele rond i zakrętów na ulicach Londynu, a także deszcz sprawiły, że czołowi zawodnicy musieli przejechać końcówkę etapu bardzo czujnie. Ekipa Lampre-Merida zapewniła dobre wsparcie swojemu liderowi Rui Coście, który uniknął niepotrzebnego ryzyka i finiszował w czołowej grupie.

Po etapie mistrzowi świata i pozostałym kolarzom Lampre-Merida wizytę złożył trener piłkarski Jose Mourinho. Rui Costa przekazał swojemu słynnemu rodakowi koszulkę mistrza świata i wymienił z nim spostrzeżenia na temat Tour de France. Dzisiaj kolarze przejadą pierwszy etap w tegorocznym wyścigu rozgrywany we Francji (Touquet-Paris-Plage 163,5 km).