Rowery Merida - rowery, części, osprzęt, akcesoria rowerowe - producent i dystrybutor rowerów
Uniwersalny

O FIRMIE

Merida Polska jest wyłącznym dystrybutorem rowerów i akcesoriów Merida – jednej z czołowych marek rowerów na świecie. Firma dostarcza w Polsce także produkty liderów w dziedzinie części i akcesoriów rowerowych m.in. Maxxis, CST, DT-Swiss, B-Skin i De-One.

Rowery Merida są dystrybuowane w 88 krajach na świecie. Pomagały zdobyć medale olimpijskie i niezliczone tytuły mistrzów świata, na co dzień cieszą miliony użytkowników. 44-letnie doświadczenie Meridy i jej autorskie technologie zapewniają najwyższą jakość zarówno seryjnych rowerów, jak również modeli Multivan Merida Biking Teamu i grupy Lampre-Merida startujących w najważniejszych wyścigach kolarskich na świecie.

Jakość nie zna granic


Obecnie Merida Industry Co., Ltd. produkuje ponad 3 mln rowerów rocznie w kilku lokalizacjach, co czyni ją drugim co do wielkości producentem na Tajwanie. Ponad 40 lat tradycji i doświadczenia w produkcji najwyższej jakości rowerów obejmuje w Meridzie wiele aspektów: od bliskiej współpracy z działem badawczo-rozwojowym w Niemczech, przez współpracę z najlepszymi dostawcami, aż po sam proces produkcji. Sercem każdego roweru Merida jest jego rama. Jest on tworzona przez doświadczonych projektantów przy zastosowaniu szeregu błyskotliwych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Przyjemność z jazdy na najwyższym poziomie gwarantuje również staranny montaż i proces rygorystycznej kontroli każdego modelu, a także design Meridy wyznaczający światowe standardy.

Zwycięskie innowacje

 
Naszym znakiem rozpoznawczym jest innowacja – siła napędowa postępu technologicznego. W Meridzie reprezentują ją zawodowi kolarze z Multivan Merida Biking Teamu i Lampre-Merida. Od momentu powstania Multivan Merida Biking Teamu w 2002 r. żaden inny zespół MTB nie uczestniczył w najważniejszych wyścigach z tak żelazną konsekwencją, od lat dominując na najtrudniejszych trasach świata. Reprezentanci naszej ekipy mają na swoim koncie złote i srebrne medale olimpijskie, wiele tytułów mistrzów świata czy Europy, niezliczone zwycięstwa w Pucharze Świata, a także wiele innych imponujących osiągnięć. Ikoną Multivan Merida Biking Teamu jest Gunn-Rita Dahle Flesjaa, najbardziej utytułowana zawodniczka w historii kolarstwa górskiego. Jej najważniejsze osiągnięcia to m.in. złoto olimpijskie, 10 mistrzostw świata, 8 tytułów mistrzyni Europy czy 29 zwycięstw w Pucharze Świata.

Od 2013 r. Merida współtworzy jedną z najstarszych i najbardziej znanych grup kolarskich. W barwach Lampre-Merida startuje m.in. czołowy polski kolarz Przemysław Niemiec, ambasador Meridy w Polsce, a jego sportowe zmagania można śledzić na blogu przemyslawniemiec.blogspot.com. Zmiana dostawcy sprzętu została z entuzjazmem przyjęta przez szefostwo włoskiej grupy, a słuszność tej decyzji potwierdzają dotychczasowe wyniki Lampre-Merida. W sezonie 2012 (ostatnim bez Meridy) jej kolarze wygrali 7 razy, w 2013 17 razy, w 2014 roku triumfowali, 27 razy, a w sezonie 2015 odnieśli aż 29 zwycięstw.

Zależy nam jednak nie tylko na walce o największe sportowe sukcesy na świecie. Chcemy wychowywać także przyszłych mistrzów i mistrzynie. Misję tę realizujemy poprzez Cykloklasę Merida, pierwsze klasy kolarskie dla dziewczyn na poziomie szkoły podstawowej w Polsce. Choć już teraz osiągają one imponujące rezultaty, najważniejszy jest ich stały rozwój, a także przyjemność z jazdy. Na wiele sposobów zapewniamy ją wszystkim użytkownikom naszych rowerów.