Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2015-01-27

Dobry początek sezonu Przemysława Niemca

Przemysław Niemiec zajął 13. miejsce w Tour de San Luis – swym pierwszym wyścigu sezonu. Kolarz Lampre-Merida świetnie spisał się w Argentynie szczególnie w indywidualnej „czasówce”, w której zajął 7. miejsce. „Jazdę pod górę będzie jeszcze kiedy poprawić. Najważniejsze starty zaczynam dopiero w marcu, więc nie ma powodów do stresu” – napisał na swoim fanpage’u.

„Tour de San Luis to był dobry start i sprawdzian zarazem. Przede wszystkim jestem zadowolony z czasówki, jazdę pod górę będzie jeszcze kiedy poprawić. Najważniejsze starty zaczynam dopiero w marcu, więc nie ma powodów do stresu” – napisał na swoim fanpage’u Przemysław Niemiec. Kolarz Lampre-Merida zajął w klasyfikacji generalnej wyścigu 13. miejsce, najwyższe spośród zawodników swojej grupy i polskich kolarzy startujących w Argentynie. Wielki popis swoich umiejętności dał szczególnie w 5. etapie z jazdą indywidualną na czas. Niemiec zajął w nim 7. miejsce, 2. był w nim Michał Kwiatkowski (za Adriano Malorim). W Tour de San Luis nie brakowało także etapów z metą na podjazdach. Zawodnik z Pisarzowic zajął w nich 13., 23. i 18. miejsce. W klasyfikacji generalnej etapówki zwyciężył Argentyńczyk Daniel Diaz przed Rodolfo Torresem i Nario Quintaną. Z dobrej strony w Tour de San Luis zaprezentował się także sprinter Lampre-Merida, Sacha Modolo, który dwa etapy wyścigu ukończył na 3. miejscu, raz był 4.

W pierwszym wyścigu World Touru w sezonie bardzo udanie w barwach włoskiej grupy zadebiutował Etiopczyk Tsgabu Grmay. W australijskim Santos Tour Down Under mistrz Etiopii zajął 11. miejsce. Wyścig zakończył się zwycięstwem Rohana Dennisa. 2. był w nim Richie Porte, 3. Cadel Evans. Dla byłego mistrza świata i zwycięzcy Tour de France był to przedostatni start w zawodowej karierze.