Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2014-05-21

Giro: Ferrari 4. na 10. etapie

Roberto Ferrari ponownie ukończył etap Giro d’Italia w pierwszej „5”. Sprinter Lampre-Merida na 10. odcinku wyścigu był 4. Po raz trzeci w wyścigu zwyciężył Nacer Bouhanni. W czołowej grupie i bez strat finiszowali zawodnicy włoskiej grupy najwyżej sklasyfikowani w „generalce” (Diego Ulissi, Damiano Cunego, Przemysław Niemiec).

Płaski 10. etap Giro d’Italia (Modena-Salsomaggiore Terme, 173 km) był odpowiedni dla sprinetów. Selekcja wśród nich odbyła się na jedynym wzniesieniu na trasie ok. 10 km przed metą, a udany finisz utrudniła niektórym kraksa 500 m przed końcem wyścigu. Roberto Ferrari z Lampre-Merida umiejętnie znalazł się na czołowych pozycjach, jednak w końcowym sprincie musiał uznać wyższość zwycięzcy Bouhanniego, a także Nizzolo i Matthewsa. – Bouhanni zasłużył dzisiaj na kolejne zwycięstwo, jest obecnie bardzo mocny – powiedział Ferrari. – Byłem bardzo skupiony na tym etapie,  przeanalizowałem wcześniej trasę, szczególnie wzniesienie i ostatnie zakręty, co pomogło mi uniknąć kraksy i znaleźć się w czołówce. W końcowym sprincie straciłem kilka metrów do Bouhanniego, a jeśli pozwoli mu się na uzyskanie choćby małej przewagi, jest już po wszystkim – dodał, zaznaczając, że w kolejnych sprinterskich etapach będzie się starał znaleźć na podioum i walczyć o wygraną.