Przejdź na nową stronę

MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM

Multivan Merida Biking Team od 2002 r. oznacza najwyższą jakość w świecie MTB. Multimedaliści Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Jose Antonio Hermida oraz ich młodsi koledzy tworzą kolektyw, który niezmiennie stawia przed sobą jeden cel: zwycięstwo.


O tym, jak wiele osiągnęła grupa Meridy, świadczy lista sukcesów jej dwóch ikon. Gunn-Rita Dahle Flesjaa jest mistrzynią olimpijską, dziesięciokrotną mistrzynią świata i ośmiokrotną mistrzynią Europy. 4 razy wygrała Puchar Świata, zwyciężała w wyścigach PŚ rekordowe 29 razy. Imponująca jest także konsekwencja Jose Antonio Hermidy, który od wielu lat znajduje się w światowej czołówce. W tym czasie został mistrzem świata, wicemistrzem olimpijskim, 3 razy zdobył mistrzostwo Europy i 6 razy był na podium w klasyfikacji generalnej PŚ. Walka o kolejne triumfy to jednak nie wszystko. Jak żadna inna zawodowa ekipa MTB, Multivan Merida Biking Team przypomina rodzinę. Jej członkowie czerpią wiele korzyści z wzajemnego przebywania ze sobą. – Najpierw się uczysz, później wykorzystujesz to, czego się nauczyłeś, a następnie przekazujesz swoją wiedzę. Właśnie tak działa nasza grupa – mówi Fabian Aust, menedżer Multivan Merida Biking Teamu. Najlepszymi pośrednikami w tym procesie są Gunn-Rita Dahle Flesjaa i Jose Antonio Hermida. Nie tylko sukcesy czynią z nich legendy. Równie istotne jest ich nastawienie i wiedza, którą chętnie się dzielą.



Wskazówki mistrzów pomagają młodym zawodnikom zarówno na trasie, jak i poza nią. Thomas Litscher i Ondrej Cink są młodzieżowymi mistrzami świata, Julian Schelb jest w tej kategorii wicemistrzem. Choć osiągnęli oni już sporo, największe sukcesy dopiero przed nimi. Przykładem udanego przejścia z kategorii młodzieżowych do elity jest Ondrej Cink, który rozkwita w Multivan Merida Biking Teamie na jednego z czołowych zawodników świata. W sezonie 2015 zdobył on brąz mistrzostw świata XC, w 2016 r. sięgnął po brąz mistrzostw Europy XC. – Styl jazdy „młodych gniewnych” różni się od naszego. Mimo to możemy się od nich uczyć, obserwując ich w akcji, zwłaszcza dlatego, że trasy wyścigów stają się coraz bardziej wymagające technicznie – mówi Dahle Flesjaa. – Z kolei oni korzystają z naszego doświadczenia. Pomagamy im np. odpowiednio radzić sobie w stresujących sytuacjach – dodaje Hermida. Różne charaktery i style jazdy wymagają różnych  narzędzi pracy na najwyższym poziomie. Merida zapewnia je poprzez modele Big.Nine oraz Ninety-Six. Maszyny te pomogły już wygrać wiele najważniejszych wyścigów na świecie i wciąż napędzają do kolejnych zwycięstw.