Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2013-03-24

Scarponi 3. w Volta a Catalunya, Niemiec 7.!

Atak w ostatnim etapie wyścigu dookoła Katalonii pozwolił zająć Michele Scarponiemu 3. miejsce w jego klasyfikacji generalnej. Świetny wynik uzyskał także Przemysław Niemiec, który ukończył swój debiutancki start w tym wyścigu na 7. pozycji. Zwycięzcą Volta a Catalunya 2013 został Daniel Martin (Garmin Sharp).

Ostatni 122-km etap wyścigu dookoła Katalonii prowadził z Vendrell do Barcelony. Tam kolarze ośmiokrotnie musieli przejechać podjazd pod Alto de Montjuic. Michele Scarponi wiedział, że musi zaatakować, żeby poprawić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej (przed tym etaepem był 5.) i mocno przyspieszył na ostatniej rundzie. Jego tempo potrafiła utrzymać tylko trójka kolarzy – DeGendt, Lopez Garcia i Kieservlovsk i to z nimi "Scarpa" walczył o zwycięstwo w ostatnim etapie. Kolarz Lampre-Merida długo był na prowadzeniu w tej ucieczce, jednak w końcowym sprincie po wyczerpującej jeździe zabrakło mu sił, by sięgnąć po zwycięstwo. Wygrał De Gent, „Scarpa” dojechał na 4. pozycji. Jego akcja pozwoliła mu jednak awansować o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej wyścigu. Dzięki uzyskanym dzisiaj 22” przewagi nad peletonem wyprzedził on w "generalce" Wigginsa i Quintanę. Wyścig wygrał Daniel Martin (Garmin Sharp).

– Razem ze Scarponim mamy walczyć o wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej. Myślę, że odpocząłem po Tirreno-Adriatico i mam nadzieję przejechać dobry wyścig – mówił przed Volta a Catalunya Przemysław Niemiec. W wielkim stylu przemienił słowa w czyn. Dzięki konsekwentnej jeździe ukończył trudne zmagania w Katalonii na 7. miejscu. To kolejny znakomity rezultat polskiego kolarza po 9. pozycji w Tirreno-Adriatico. Szacunek wzbudza także fakt, że był to jego debiutancki start w Volta a Catalunya. Dobry wynik Lampre-Merida w zakończonym wyścigu World Touru dopełnia 7. miejsce Manuele Moriego w ostatnim etapie.