WSPIERAMY MISTRZÓW

LAMPRE-MERIDA

Od 2013 r. współtworzymy LAMPRE-MERIDA – jedną z najstarszych i najbardziej znanych szosowych grup kolarskich startującą w najważniejszych wyścigach na świecie. W jej barwach ściga się m.in. czołowy polski kolarz Przemysław Niemiec, ambasador MERIDY w Polsce. 

Od ponad dekady MERIDA jest sponsorem tytularnym i dostawcą sprzętu jednej z najbardziej utytułowanych grup MTB na świecie. Imponująca lista sukcesów naszego MULTIVAN MERIDA BIKING TEAMU obejmuje złoto olimpijskie, wiele tytułów mistrzów świata i Europy oraz niezliczone mistrzostwa kraju i zwycięstwa w Pucharze Świata. MERIDA przeniosła to wyjątkowe doświadczenie na szosę. Od początku sezonu 2013 w słynnych wyścigach z cyklu UCI World Tour reprezentuje nas włoska grupa LAMPRE-MERIDA. W jej barwach ściga się ambasador MERIDY w Polsce – Przemysław Niemiec, który ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W 2013 r. nasze rowery pomogły mu zająć 6. miejsce w Giro d’Italia, najwyższe w historii polskiego kolarstwa. Jego zmagania w barwach LAMPRE-MERIDA można śledzić na blogu przemyslawniemiec.blogspot.com. Skład grupy współtworzą tak utytułowani zawodnicy, jak Damiano Cunego (zwycięzca Giro d’Italia) i Filippo Pozzato (mistrz Włoch, zwycięzca m.in. Mediolan-San Remo). Młode talenty LAMPRE-MERIDA reprezentuje Diego Ulissi (zwycięzca etapowy Giro d’Italia i Tour de Pologne), a w sezonie 2014 wzmocni ją aktualny mistrz świata Rui Costa, dwukrotny triumfator wyścigu dookoła Szwajcarii, który ma na swoim koncie także trzy wygrane etapowe w Tour de France.


fot. BettiniPhoto

Połączenie z MERIDĄ zostało z entuzjazmem przyjęte przez szefostwo włoskiej grupy. – Najlepsze wciąż przed nami. Razem z MERIDĄ wyznajemy podobne wartości dotyczące jakości i innowacji, a nawet designu. Jestem pewien, że cała praca, którą wykonuje MERIDA, będzie miała bardzo pozytywny wpływ na nasze wyniki – powiedział u progu sezonu 2013 Emanuele Galbusera, prezes LAMPRE-MERIDA. Jego słowa znajdują potwierdzenie w wynikach grupy. 17 zwycięstw i 65 miejsc na podium w 2013 r. wobec 7 wygranych i 32 miejsc w pierwszej „3” w 2012 r. to jej wymowny bilans. Kolarze legendarnej ekipy nie tylko korzystają z kompetentnego know-how MERIDY, ale też zapewniają bardzo cenną wiedzę, która pomaga nam wciąż doskonalić najwyższej jakości szosowe maszyny. –  Już po pierwszym roku możemy podsumować, że nasze wejście do World Touru to bardzo duży sukces – uważa Juergen Falke, dyrektor produktów MERIDY.Wyposażenie LAMPRE-MERIDA jest dostosowane do różnych warunków i potrzeb. Podstawowym narzędziem pracy kolarzy włoskiej grupy jest wszechstronna SCULTURA, zaprezentowana przed 2013 r. W pierwszym sezonie w World Tourze przedstawiliśmy trzech zachwycających światowej klasy specjalistów: REACTO EVO, RIDE PRO i WARP TT. Eksperci ds. badań i rozwoju MERIDY wykorzystali w nich imponujące innowacje, które optymalnie pomagają LAMPRE-MERIDA sprostać wszystkim możliwym wyzwaniom sezonu. Aero pocisk REACTO EVO napędza kolarzy włoskiej grupy podczas etapów ze sprintami i ucieczkami oraz na górskich „czasówkach”. Nasz maksymalnie komfortowy RIDE PRO ułatwia im jazdę w ekstremalnych warunkach, m.in. na brukach Piekła Północy (słynny wyścig Paryż-Roubaix). W etapach z indywidualną i drużynową jazdą na czas cenne sekundy pomaga urywać model WARP TT.


fot. BettiniPhoto

Prześledzenie historii partnerów pokazuje, że LAMPRE-MERIDA to połączenie bardzo korzystne dla obu stron. Żadna inna firma nie wspiera zawodowego kolarstwa równie długo i intensywnie jak LAMPRE – ważny producent stali z Mediolanu. Rodzina Galbusera czyni to od 1990 r. 18 lat wcześniej powstała MERIDA. Założona przez Ike Tsenga firma jest obecnie drugim największym producentem rowerów na Tajwanie. Dwóch partnerów z dekadami doświadczeń zapewnia najlepszy możliwy punkt wyjścia, by dzielić ze sobą obfitującą w sukcesy przyszłość. Zapowiada się ona ekscytująco. – W pierwszym sezonie stworzyliśmy dla naszych zawodowców kompletny zestaw maszyn, które udowodniły najwyżej klasy funkcjonalność. Teraz musimy wykazać się ciekawością, czasami niekonwencjonalnym myśleniem i konsekwentnie dążyć do sukcesu – mówi Juergen Falke. Dzięki doświadczeniu wyniesionemu z MULTIVAN MERIDA BIKING TEAMU wie on, że po najważniejsze laury nie sięga się z dnia na dzień, a na zwycięstwa w wielkich wyścigach i tytuły mistrzowskie trzeba ciężko zapracować. Wie także, że sukces przychodzi wtedy, gdy każda z zaangażowanych stron daje od siebie to, co najlepsze. Właśnie tym jest LAMPRE-MERIDA – połączeniem wielu sił dla wspólnego podążania naprzód.


fot. BettiniPhoto