WSPIERAMY MISTRZÓW

MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM

Nasz elitarny kolarski zespół MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM spogląda w przeszłość na jedenaście sezonów wypełnionych imponującymi sukcesami. Odkąd powstał w 2002 r., żaden inny zespół MTB nie uczestniczył w cyklach profesjonalnych zawodów z taką żelazną konsekwencją, od lat dominując na najważniejszych trasach wyścigowych świata.

Nasi profesjonalni kolarze wygrali dotychczas niemal 40 zawodów Pucharu Świata. Oprócz tego, posiadają na swoim koncie złote i srebrne medale olimpijskie, 10 tytułów mistrzów świata i jedenaście złotych medali mistrzostw Europy, niezliczone tytuły wicemistrzowskie i brązowe medale w prestiżowych wyścigach, a także wiele innych imponujących osiągnięć. Jednym z nieodłącznych warunków sukcesu zespołu jest współpraca człowieka i roweru. Utrzymywana na najwyższym poziomie forma naszych mistrzów wymaga odpowiedniego partnera, który pozwoli najlepiej ją wykorzystać. Właśnie takim partnerem jest MERIDA, która dostarcza zawodnikom MULTIVAN MERIDA BIKING TEAMU rowery na medal.

Rowery na medal

Wystarczy spojrzeć na listę sukcesów naszej czołowej dwójki, by uzmysłowić sobie, jak wiele osiągnęliśmy razem. Legendarna Gunn-Rita Dahle Flesjaa jest mistrzynią olimpijską, 4 razy zdobyła mistrzostwo świata w cross country i 4 razy w maratonie. 4 razy z rzędu wygrała Puchar Świata, ma na swoim koncie także 6 mistrzostw Europy w cross country i 2 w maratonie. Dominuje od lat – zwyciężała w zawodach Pucharu Świata rekordowe 28 razy, wystąpiła na czterech olimpiadach. Równie imponująca jest konsekwencja José Antonio Hermidy z drużyny MERIDY, który od 12 lat znajduje się w czołowej 5 klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W tym czasie został mistrzem świata cross country, wicemistrzem olimpijskim, 3 razy zdobył mistrzostwo Europy i 6 razy był na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Więcej niż zespół

Od sukcesów może się zakręcić w głowie, ale nie w MULTIVAN MERIDA BIKING TEAMIE. Ten zespół zawodowych kolarzy, który istnieje w prawie niezmienionym składzie już od 11 lat, jest czymś więcej niż przypadkową grupą sportowców odnoszących międzynarodowe sukcesy. Zamiast tego, zespół MERIDY stanowi przykład niezwykle harmonijnej współpracy i rodzinnej atmosfery. – Kluczem do naszego sukcesu jest wyjątkowy duch zespołowy i wynikająca z niego ciągłość – mówi menedżer zespołu MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM, Andreas Rottler. Dlatego przyszłość jest również znana. Nasi profesjonalni kolarze będą odnosić sukcesy z taką konsekwencją, z jaką wysiłek zespołu MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM będzie nadal wspierać MERIDA i Volkswagen Commercial Vehicles. Jednocześnie również Ty jako klient MERIDY bezpośrednio skorzystasz z faktu, że zawodnicy i zawodniczki z zespołu MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM testują swoje narzędzia pracy do granic możliwości. Dzięki temu nasi specjaliści z zespołu badawczo-rozwojowego otrzymują cenne wsparcie, pozwalające im projektować rowery, które sprostają najsurowszym wymaganiom.