AKTUALNOŚCI

2018-02-15

eOne-Sixty 900E - najczęściej nagradzany rower w historii Meridy [video]

"To najlepszy elektryczny monster truck na dwóch kołach, jaki możesz obecnie kupić" - czytamy o Meridzie eOneSixty 900E na BikeRadar. Także inne media rozpisują się o niej w superlatywach, a rower zdobył wiele cennych nagród. Merida eOne-Sixty 900E to prawdodpodobnie najczęściej nagradzany rower w historii marki. Elektryzujące enduro zebrało wiele świetnych recenzji wiodących dwukołowych mediów i nie tylko. Przedstawiamy najważniejsze z nich. 

DESIGN & INNOVATION AWARD 2017

Flagowy e-bike Meridy otrzymał prestiżową nagrodę Design & Innovation. Pomysłodawcy nagrody stawiają przed sobą jasny cel - "rozszyfrowanie, czy produkt urzeczywistnia prawdziwą innowację, czy jedynie świeci marketingowym blaskiem". Poniżej znajduje się tłumaczenie werdyktu. "Żadna ścieżka nie będzie zbyt kręta, żadna linia przejazdu zbyt zdradziecka, żaden zjazd zbyt ostry. Dzięki wspaniałym osiągom Merida eOneSixty 900E pozwala Ci przesuwać swoje granice. Jej twardy wizerunek odpowiada świetnej jeździe […]. Merida udowodniła, że jest w stanie zapewnić odpowiednią specyfikację w elektrycznym rowerze MTB. Wyposażyła eOne-Sixty w dużo więcej niż tylko mocne hamulce, pierwszorzędne zawieszenie i przyczepne opony. Częściowo zintegrowany z aluminiową ramą, potężny silnik systemu Shimano Steps MTB efektywnie przekazuje swoją moc. Geometrię eOne-Sixty można najlepiej określić jako nowoczesną, łączącą w sobie krótki i żwawy tył, długi zasięg oraz płaski kąt główki ramy. Geometria taka zapewnia zwinne i płynne prowadzenie. Merida eOneSixty w całości jest niesamowita i gwarantuje mnóstwo zabawy w bardzo dobrej cenie.

Więcej informacji: KLIKNIJ.

NAGRODA TAIPEI CYCLE D&I AWARD 2017 

Elektryczne One-Sixty zostało wyróżnione także nagrodą towarzyszącą Taipei Cycle Show, jednym z największych targów rowerowych świata. "DIRT" - LISTA 100 NAJLEPSZYCH PRODUKTÓW 2017

Merida eOne-Sixty 900E trafiła na listę 100 najlepszych produktów 2017 cenionego "Dirt Mountain Bike Magazine". "To najlepiej punktujący rower elektryczny, jaki kiedykolwiek testowaliśmy" - brzmi werdykt. Towarzyszy mu materiał video nt. eOne-Sixty 900E, z którym zdecydowanie warto się zapoznać. 


"DIRT" zamieścił także dwa osobne testy eOneSixty 900E. "Pewność i dynamika jazdy są z tym rowerem wyjątkowe - po prostu wciąż było mi go mało" - czytamy w jednen z recenzji. Towarzyszą im bardzo dobre szczegółowe zdjęcia roweru. 

Więcej: KLIKNIJ (test nr 1), KLIKNIJ (test nr 2). 

ZWYCIĘSTWO W TEŚCIE MAGAZYNU "E-MOUNTAINBIKE"

Wiodący magazyn zajmujący się elektrycznymi rowerami górskimi w numerze 2/2017 przeprowadził test porównawczy. Zwyciężyła w nim Merida eOne-Sixty 900e."Poprzez eOne-Sixty Merida mogłaby napisać podręcznik E-MTB. Geometria jest uporządkowana, specyfikacja zawiera wszystko, co najlepsze, jest też najlepszy obecnie na rynku silnik. Żaden inny rower w teście nie jechał na trudnych technicznie ścieżkach tak imponująco jak eOne-Sixty, który przekonywał również na luźniejszych przejażdżkach. Rower ma także znakomity stosunek jakości do ceny, co może oznaczać tylko jedno: eOneSixty wyjeżdża nie tylko z tytułem zwycięzcy testu (»Test Win«), ale także jako rower z najbardziej optymalną ceną (»Best Value Tip«). Zwycięzca bierze wszystko!".

Więcej: KLIKNIJ.
 
GUYKESTV – "JEDEN Z NAJLEPSZYCH ROWERÓW NA ŚWIECIE"

Guy Kesteven od ponad 20 lat zawodowo testuje rowery dla najważniejszych brytyjskich magazynów w branży. "W tym czasie przetestowałem więcej rowerów niż ktokolwiek inny na tej planecie" – mówi o sobie. Guy prowadzi także swój kanał na YouTube. Zamieścił w nim obszerną relację z testów e-One-Sixty. Zobaczcie, jak rower zachowuje się na trasie.


W podsumowaniu Guy Kesteven mówi: "[…] i właśnie dlatego eOne-Sixty 900E to obecnie jeden z najlepszych rowerów na świecie. Ależ jazdę miałem z tą pięknością. Dobra robota, ludzie Meridy. Bardzo dobra. Wyznaczacie standardy i to bardzo wysokie!".
 
ZWYCIĘSTWO W TEŚCIE MAGAZYNU "MOUNTAINBIKE"

Wygraną eOne-Sixty 900E zakończył się także test porównawczy czołowego niemieckiego magazynu MTB – "Mountainbike", który ukazał się w wydaniu 8/2017. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie testu.

"Merida eOne-Sixty 900e
+ pewne prowadzenie
+ najlepsza specyfikacja
+ niska waga
+ bardzo dobra na podjazdach

Zwycięzca testu
 Merida rozwinęła swój nowy rower E-MTB wokół silnika E-8000 Shimano Steps. Zrobiła to z bardzo ważnego powodu – jest on nie tylko lekki, ale pozwala także wykorzystać nowoczesną geometrię bez wywracania jej do góry nogami, jak w modelu Cannondale Moterra, który wykorzystuje silnik Boscha. Najlżejszy rower w teście kosztuje 5550 euro [cena w Niemczech – red.], jest także jednym z najlepiej wyposażonych. Widelec Fox 36-Factory, damper Fox Float X2, tylna przerzutka i manetka Shimano XT Di2, hamulce Shimano Saint, masywne opony Maxxis i superszerokie obręcze DT-Swiss. Czego więcej może chcieć miłośnik enduro? W zasadzie tylko jednego – 100% frajdy z jazdy […].

Dość wysoki, ale zwinny przód pozwala bezpiecznie manewrować rowerem nawet w najbardziej wymagającym terenie. Szerokie opony toczą się bez zająknięcia niemal po wszystkim. Zawieszenie połyka wszystko od ogromnych kamieni po drobne kamyczki. Nawet na podjazdach Merida wykazuje duży zapał […]. Silnik Shimano czy Bosch? Obecnie to w dużej mierze filozoficzne pytanie. W pewnych aspektach, Shimano jest nieco z przodu. Silnik jest lżejszy, dynamiczniejszy w środkowym zakresie i nie powoduje problemów, jeśli jedziesz szybciej niż 25 km/h.
 
Werdykt

Merida zbudowała rower E-MTB do ciężkich zadań. Mocarne opony, znakomite zawieszenie i bezwzględne hamulce sprawiają, że to najpewniej prowadzący się rower w teście. Dodajcie do tego nową lekką i dynamiczną jednostkę napędową i już wiecie, dlaczego Merida pokonuje konkurencję i zwycięża w teście.

Wynik

Wybitny/226 punktów
 
DEKRA - 3200 KM TESTU

Popularna DEKRA zajmuje się nie tylko samochodami, ale także innymi pojazdami, takimi jak rowery elektryczne. Aż 3200 km przejechała w teście DEKRA Merida eOne-Sixty. Zobaczcie, jak sobie radziła.


Werdykt: "Merida stworzyła rower e-enduro, który znakomicie radzi sobie na zjazdach i docenią go wszyscy, którzy chcą wyciskać z nich jak najwięcej. Pod górę silnik Shimano zapewnia potężne wsparcie […]. Na trudnych ścieżkach daje starannie kontrolowaną moc. Merida eOne-Sixty 900E to rower, którego nie możesz przegapić, jeśli szukasz elektrycznego enduro o najlepszych osiągach".
 
AUSTRALIAN MOUNTAIN BIKE MAGAZINE - "TEN ROWER TO PRZYSZŁOŚĆ"
 
Rower został doceniony także przez wiodące australijskie czasopismo rowerowe. Podsumowanie nie pozostawia wątpliwości, jak jeździło się eOne-Sixty w krainie kangurów.

"Generalnie Merida eOne-Sixty była niesamowita i miałem z nią wielką frajdę podczas testów. Miałem szczęście, że pomogła mi w fotografowaniu zawodów z cyklu Enduro World Series w Tasmanii, na których radziła sobie z wszystkim z łatwością. Nie mam wątpliwości, jak bardzo pomogła mi w pracy, wożąc 20 kg sprzętu przez trzy dni […]. Merida eOne-Sixty otworzy oczy każdemu, kto nie ma nóg jak Nino Schurter, a chce zjeżdżać jak Sam Hill. Każdy, kto postrzega siebie jako poważnego zawodnika MTB, będzie się dobrze bawił na tym rowerze. Założę się, że nikt nie powstrzyma się od uśmiechu, mknąc na trudnym technicznie podjeździe. Czy każdy z nich go kupi? Prawdopodobnie nie. Z wielu powodów od dumy do uporu i strachu przed przytyciem. Czy to przyszłość? Prawdopodobnie. Jak dla mnie zasadniczo rowery szosowe są dla kondycji fizycznej, rowery górskie dla zabawy (albo dojazdów do pracy). A więc ma to sens. To, czym Merida nie jest, to elektrycznym rowerem górskim dla twojej mamy, chyba że lubi kozaczyć na rowerze […].

Więcej: KLIKNIJ

"MOUNTAIN BIKE RIDER" - JEDEN Z NAJLEPSZYCH ROWERÓW E-MTB NA 2018

Rower zdobył uznanie także czołowego brytyjskiego magazynu MTB. W osobnym teście otrzymał on 8 punktów na 10 możliwych. "Merida wykonała niesamowitą pracę. Zapewnia zabawę podczas jazdy, której niewiele rowerów jest w stanie dorównać, a cena roweru jest nie do pobicia. To także jedyny rower w teście poniżej 22,5 kg, którego żadna część nie została wykonana z karbonu" - czytamy w podsumowaniu testu. Przeczytaj pełną wersję: KLIKNIJ

Magazyn umieścił również eOne-Sixty na liście 5 najlepszych rowerów elektrycznych na sezon 2018. Tak prezentuje swój wybór w materiale video.


BIKERADAR - "NAJLEPSZY MONSTER TRUCK NA RYNKU"

Rower nie umknął także uwadze jednego z czołowych portali rowerowych świata. Poniżej prezentujemy wrażenia z jazdy i pierwszy werdykt zamieszczone na BikeRadar.
 
"Merida ma najlepsze połączenie silnika i biegów, z jakimi miałem do czynienia. Radzi sobie także ze swoją wagą lepiej niż jakikolwiek inny testowany przeze mnie rower e-MTB. Odpowiednia kinematyka zawieszenia, świetnie wyspecyfikowane amortyzatory, a do tego klejące się do nawierzchni i zapewniające wielki komfort opony oraz downhillowe hamulce przekładają się na niesamowitą kontrolę.

Najważniejszy jest jednak 460-mm zasięg, krótkie dolne rury tylnego trójkąta i 66,5-stopniowy kąt główki ramy. Taka geometria zapewnia wielką stabilność przodu i nie wymaga ogromnego tyłu. Oznacza to, że możesz szaleć na 900E jak na klasycznym rowerze i w okamgnieniu wrócić nim, żeby zacząć nowy zjazd. Mimo wystrzałowej specyfikacji, to imponująco lekki e-bike. Ma także dobrą cenę, biorąc pod uwagę specyfikację i elektryczny osprzęt, kosztuje 300 funtów mniej najlepsza wersja klasycznego One-Sixty [cena w Wielkiej Brytanii – red].
 
Wczesny werdykt

Najlepszy elektryczny monster truck na dwóch kołach, jaki możesz obecnie kupić.

Więcej: KLIKNIJ.Poznaj specyfikację i geometrię Meridy eOne-Sixty 900E oraz zastosowane w rowerze technologie: KLIKNIJ.

W kolekcji 2018 Merida Polska znalazło się 10 rowerów elektrycznych. Od wielokrotnie nagradzanego i gotowego na ostre zjazdy eOne-Sixty, przez ścieżkowego eOne-Twenty, wszechstronne eBig.Nine/Big.Seven, aż po eBig.Tour do bardziej rekreacyjnych zastosowań.

Zobacz wszystkie rowery elektryczne z kolekcji 2018 Merida Polska - KLIKNIJ.

Czytaj także
Rower elektryczny - jak można się na nim zmęczyć?