NINETY-SIX

NINETY-SIX - legenda powraca!NINETY-SIX, jeden z najbardziej utytułowanych ścigaczy z pełnym zawieszeniem w historii, do dzisiaj jest otaczany aurą zwycięstwa. Z wielką przyjemnością ogłaszamy powrót legendy! Po czterech latach przerwy przedstawiamy nową MERIDĘ NINETY-SIX. Rower przeszedł ewolucję, dzięki której został przystosowany do wymogów dzisiejszych trudnych tras wyścigowych.

Zupełnie nowy NINETY-SIX na pierwszy rzut oka może się wydawać podobny do swojego poprzednika. Jego najbardziej znaczącą cechą pozostaje klasyczny układ ścigacza z pełnym zawieszeniem, zaprojektowany jako jednozawiasowy model z damperem położonym poziomo i podpartym na górnej rurze. Kiedy jednak przyjrzymy się dokładniej, szczególnie temu, jak rower zachowuje się już na pierwszych przejechanych metrach, zobaczymy ścigacza XC, który przeszedł gruntowny proces dojrzewania. Znana i sprawdzona wersja zawieszenia została zaadaptowana do koncepcji M.O.R.E. Dzięki temu jakość pracy zawieszenia i charakterystyka jego ugięcia jest taka sama dla każdego rozmiaru ramy. Niezmienne są także zalety umieszczenia tłumika pod górną rurą. Taki projekt pozwala na uproszczenie konstrukcji, a tym samym znaczącą oszczędność na wadze. Wartością dodaną takiego rozwiązania jest łatwiejsza obsługa regulacji dampera podczas jazdy.Najbardziej oczywista zmiana w nowej MERIDZIE NINETY-SIX dotyczy powiększenia rozmiaru kół. Rower zależnie od rozmiaru ramy jeździ na kołach 27,5” lub 29”, dzięki czemu jest jeszcze szybszy w zakrętach i pozwala zminimalizować zmęczenie na długich dystansach. Zróżnicowanie wielkości kół pozwala zachować idealne wyważenie roweru oraz przyjąć optymalną pozycję, niezależnie od wzrostu użytkownika. Wersje 27,5” mają z tyłu 119 mm skoku zamiast 96 mm, jednak w każdym modelu tylny trójkąt zachwyca takim samym transferem mocy i efektywnością. Nowy NINETY-SIX został także kinematycznie zoptymalizowany pod kątem napędu 1x11, który jest obecnie preferowany przez zawodników XC, coraz częściej wybierają go również wielbiciele maratonów MTB. Dzięki naszej technologii M.O.R.E, dotyczy to wszystkich rozmiarów ram i modeli z kołami 29” bądź 27,5”, a kinematyka nowego modelu zapewnia maksymalną efektywność i niezależność od napędu.Wiele szczegółowych rozwiązań przystosowuje nową MERIDĘ NINETY-SIX do obecnych standardów XC oraz XCM. Należą do nich tylna oś 12x142 mm, przednia oś 15 mm, stożkowa główka ramy, przednia przerzutka montowana na haku, przystosowanie do przedniej przerzutki typu side-swing, a także do montażu regulowanej sztycy typu stealth. Drobną, ale niezwykle praktyczną innowacją są przelotki przewodów Smart Entry pozwalające zacisnąć przewód w pożądanym napięciu, a tym samym uniknąć hałasów podczas jazdy. System ten jest gotowy na rozwiązania mechaniczne, hydrauliczne, a nawet kable do napędów elektronicznych. Dodatkowo dzięki naszej technologii Down Tube Exit wszystkie przewody są łatwo dostępne, co znacząco ułatwia ich obsługę i serwisowanie.

Rama NINETY-SIX zależnie od modelu wykonana jest z karbonu, aluminium bądź z karbonowym przodem i aluminiowym tyłem. Poza wersjami Team oraz 9000-E, gotowymi do ścigania na najwyższym światowym poziomie, dostępne są także inne wersje wyposażenia, jednak każda z nich zachowuje wszystkie wyjątkowe geny oryginalnej MERIDY NINETY SIX, roweru stworzonego do wygrywania. Krótka baza kół i krótka górna rura pozwoliła osiągnąć naszym inżynierom podobny do poprzednika zasięg i jeszcze lepszą charakterystykę nowego modelu. Także dzięki temu jest on bardziej niż kiedykolwiek gotowy, aby zawojować świat!Najważniejsze nowości
Nowa wersja jednego z najbardziej utytułowanych ścigaczy z pełnym zawieszeniem w historii. Nowoczesna kinematyka, dostępność dwóch rozmiarów kół i znakomite wyposażenie świetnie współgrają z odziedziczonym pędem do sukcesu.

+ Najwyższej klasy rama o wadze poniżej 2 kg
+ Nowy system wewnętrznego prowadzenia przewodów (Di2-ready)
+ Dostępny z kołami 29” oraz 27,5”
+ Modele karbonowe, aluminiowe i hybrydowe
+ Kinematyka zoptymalizowana dla napędów
1x11

"W bliskiej współpracy z zawodowcami z MULTIVAN MERIDA BIKING TEAMU rozwinęliśmy nowy model NINETY-SIX do niesamowitego poziomu. Wskrzeszenie legendy to coś wspaniałego!
JUERGEN FALKE
Dyrektor produktów

Sprawdź modele NINETY-SIX z kolekcji 2017: kliknij.