Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2019-01-24

Nagroda Design & Innovation 2019 dla Mission CX [video]

Mission CX 8000 zdobył prestiżową nagrodę Design & Innovation 2019. "Wszechstronny rower z wyścigowymi genami" - czytamy w uzasadnieniu werdyktu. Wydał go zespół dziennikarzy i przedstawicieli branży rowerowej na podstawie wielogodzinnych testów.


fot. design-innovation-award.com

Nowa przełajówka Meridy zdobyła istotne wyróżnienie. Model Mission CX 8000 otrzymał nagrodę Design & Innovation 2019, którą wcześniej przyznano Meridzie eOne-Sixty 900E i Reacto Disc 8000-E. Pomysłodawcy nagrody stawiają przed sobą jasny cel - "rozszyfrowanie, czy produkt urzeczywistnia prawdziwą innowację, czy jedynie świeci marketingowym blaskiem". Poniżej przedstawiamy tłumaczenie werdyktu.


fot. design-innovation-award.com

"Skrót w nazwie Meridy Mission CX 8000 mówi wszystko: misją jest cyclocross, przełaje, ale rower jest gotowy na wiele więcej niż tylko błoto w terenie. Nowy Mission to rama zatwierdzona przez UCI do ścigania, która może być wykorzystana podczas codziennych dojazdów do pracy. Rower ma nie tylko wiele możliwości montażu błotników, ale też mnóstwo przestrzeni dla szerokich opon oraz wokół stóp. Dojeżdżający do pracy będą się cieszyć z tej swobody ruchów, a przełajowcy z możliwości zdjęcia mostka łączącego górne rury tylnego trójkąta.

Mission CX bardzo czysty wygląd zapewnia wewnętrznie prowadzonym przewodom z przemyślanymi wlotami czy kompaktowym dźwigniom osi thru-axle. Jeśli chcesz mieć tylko jeden rower na cały rok i nie chcesz decydować się na tylko jedną dyscyplinę, otrzymujesz ciekawe rozwiązanie: wszechstronny rower z wyścigowymi genami […]".
 
Rama Mission CX 8000 została wykorzystana w innych modelach, które są dostępne w Polsce: 7000 [KLIKNIJ] oraz 5000 [KLIKNIJ].

Obejrzyj prezentację nowej Meridy Mission CXCzym dokładnie jest Design & Innovation Award? Można się tego dowiedzieć na stronie internetowej nagrody albo z lektury poniższych informacji - tłumaczenia oryginału dostępnego na tejże stronie.

"Branża rowerowa rozwija się szybciej niż kiedykolwiek. W każdym segmencie – od szosy do MTB i wszystkim pomiędzy – nowi gracze i uznane marki starają się przekonać klientów do zakupu ich produktów. Ale czy każda nowinka może być traktowana jako innowacja? Jak klienci mogą być pewni, że nie mają do czynienia tylko z rozdmuchanym marketingiem?
 
Nagroda Design & Innovation to więcej niż tylko tytuł i splendor dla marki. To konkretna nagroda wynikająca z szeroko zakrojonych testów prowadzących do określonych wniosków. W tym roku dziennikarze z różnych krajów, zawodowi testerzy i specjaliści branży poświęcili mnóstwo czasu, żeby wyłonić zwycięzców. Design & Innovation Award to stempel aprobaty i punkt odniesienia dotyczący rowerowych produktów o najlepszych osiągach […].

Zobacz, co poprzedzało werdykt w ramach Design & Innovation Award 2019


1. Nasza misja
 
Celem nagrody jest rozszyfrowanie, czy produkt urzeczywistnia prawdziwą innowację, czy jedynie świeci marketingowym blaskiem. Zawzięcie dążymy do tego celu, aby ostatecznie zapewnić Ci dobrą jazdę, czyli możliwość wyboru właściwego sprzętu.
 
2. Nasza odpowiedzialność
 
Ponieważ nagroda Design & Innovation została ustanowiona w 2013 r., nasze zamierzenia znacznie przekroczyły te określone przez inne nagrody – nawet te o dużo bogatszej tradycji, jak Red Dot [przyznawana od 1955 r. za wysoką jakość i innowacyjność – red.] czy iF Design [przyznawana od 1954 w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – red.]. Design & Innovation Award to jedyna nagroda, w której o najnowszych produktach nie tylko się dyskutuje. Są one testowane i oceniane przez doświadczony zespół testerów, projektantów i inżynierów.


fot. design-innovation-award.com

3. Nasz wysiłek
 
2 tygodnie pełne testów w terenie, całonocnych dyskusji, niezliczonych godzin warsztatów i pracy nad laptopem. Niezliczone godziny pracy poświęciły różne osoby podczas testów i przygotowań do wydania werdyktu.
 
4. Nasze ofiary
 
Zerwane łańcuchy, zniszczone ramy, złamane koła,  »gumy« i zajechane opony. W imię nauki docieramy z najnowszymi produktami (czasem też z samymi sobą) do granic, często je przekraczamy.


fot. design-innovation-award.com

5. Nasza przewaga
 
[…] Design & Innovaton Award jest jedyną nagrodą, która dociera zarówno do klientów końcowych, jak i do przedstawicieli branży rowerowej, zapewniając unikalne informacje o tym, co w niej niezmienne, jak również o zupełnie nowych trendach […].
 
6. Nasz zespół
 
[…] Zespół tworzą reprezentanci magazynów »Enduro Mountainbike«, »E-Mountainbike« i »Gran Fondo« wspierani przez osoby z branży rowerowej i przedstawicieli innych środowisk.
 
7. Nasza lokalizacja
 
Kronplatz/St. Vigil – Dolomity. Znajdujemy tam prawdziwe bogactwo tras MTB i szosowych. Od parków rowerowych, przez alpejskie ścieżki, po legendarne alpejskie przełęcze i szutrowe drogi z obszaru światowego dziedzictwa UNESCO – czego chcieć więcej?".

***
Zobacz wszystkie modele Mission CX - KLIKNIJ.

Poznaj charakterystykę modeli Mission CX - KLIKNIJ.
 
Czytaj także (kliknij w linki poniżej)
Nowy Mission CX - przełajowy wyższy poziom - szczegóły techniczne
Rower gravelowy czy przełajowy? Jakie różnice? Który lepszy? [video]
Mission CX przełajówką roku wg bikerumor.com
SzajBajk ruszył na przełaj. Jak ocenia Mission CX 600? [video]
Mission CX przetestowany. "Skradnie wiele serc" [video]
Karbonowy Mission CX w teście - wszechstronniejszy i lepszy od poprzednika [video]
"To dla mnie praca marzeń". Poznaj Benjamina Diemera, twórcę nowego Mission CX
Poznaj 10 powodów, by wybrać rower przełajowy [video]
Gravel czy rower przełajowy - co wybrać?
Przełajówka dla początkujących - co to za rower i dla kogo? [video]
Przełajowa technika nie tylko na przełaje - jak ćwiczyć? [video]
Cyclo Cross 400 wśród najlepszych przełajówek wg road.cc [video]
Cyclo Cross 7000 uzależnił mtb-xc.pl [video]
Cyclo Cross 7000 sprawdzony przez velonews.pl
Cyclo Cross 5000 z dobrą oceną BikeRadar
Cyclo Cross 6000 jedną z najlepszych przełajówek wg "RCUK"
Cyclo Cross w przełajowej czołówce road.cc