" />

AKTUALNOŚCI

2019-02-22

Pozzovivo 2. w Tour of Oman, nie powstrzymała go kraksa [video]

– Upadłem i znalazłem się pod innymi zawodnikami i rowerami. Na szczęście niemal od razu pojechałem dalej i ukończyłem wyścig mimo kilku otarć – mówi Domenico Pozzovivo, który zajął 2. miejsce w kl. generalnej Tour of Oman.

Zawodowi kolarze potrafią zacisnąć zęby, gdy trzeba. Ostatnio udowodnił to Domenico Pozzovivo, któremu kraksa nie przeszkodziła w zajęciu 2. miejsce w Tour of Oman. Ptrzytrafiła się ona 40 km przed metą finałowego 6. etapu wyścigu. - Droga zwężała się z dwóch pasów w jeden i zderzyłem się z innym kolarzem. Upadliśmy i znalazłem się pod innymi zawodnikami i rowerami. Na szczęście niemal od razu pojechałem dalej i ukończyłem wyścig mimo kilku otarć - mówi zawodnik Bahrain-Merida.

W całym wyścigu Pozzovivo musiał uznać wyższość Alexeya Lutsenki z Astany, który wygrał w Omanie w sumie 3. etapy, w tym królewski z metą na Zielonej Górze (podjazd o długości 5,7 km i śr. nachyleniu 10,5%). Pozzovivo był na tym etapie 3. - Jestem zadowolony z tego miejsca. Zaatakowałem wspólnie z Lutsenką, żeby dogonić Grelliera i jeszcze 500 m przed metą myślałem, że uda się tego dokonać - przyznał Włoch.

Obejrzyj ostatni kilometr 5. etapu Tour of Oman 2019

Ostatecznie Lutsenko wyprzedził na Zielonej Górze Greillera, który finiszował na 2. miejscu. 3. miejsce dało Pozzovivo awans na 2. pozycję w „generalce”, którą utrzymał do końca wyścigu. - To drugie miejsce to dla mnie ważny probierz pracy, którą dotychczas wykonałem. Bez żadnych problemów pokonałem 20-minutowy podjazd na królewskim etapie i moje przygotowania postępują zgodnie z planem. Nie mogę żałować, że nie wygrałem w Omanie, bo Lutsenko udowodnił, jak bardzo jest mocny.

- Po bolesnym upadku w Australii podczas Tour Down Under nie było mi łatwo. Wynik z Omanu jest dla mnie nagrodą za ciężką pracę wykonaną podczas obozu treningowego na Teide na Teneryfie. Moim następnym wyścigiem będzie Paryż-Nicea, a Oman dał mi wiele cennych odpowiedzi, których potrzebowałem - przyznaje Pozzovivo.

Na ostatnim etapie wyścigu dookoła Omanu 2. miejsce zajął Sonny Colbrelli z Bahrain-Merida, którego łupem padł 4. etap wyścigu. - Szkoda, że nie udało się wygrać, zacząłem sprint 300 m przed metą, być może powinienem poczekać trochę dłużej. Zakończyłem Tour of Oman z jednym zwycięstwem i dwoma miejscami w pierwszej „10”. Teraz czuję się gotowy na pierwsze wyścigi w Belgii w następnym tygodniu - zapewnia Colbrelli.

Obejrzyj ostatni kilometr 6. etapu Tour of Oman 2019

- Daliśmy z siebie wszystko - mówi Alberto Volpi, dyrektor sportowy Bahrain-Merida - a końcowy wynik Domenico jest bardzo dobry. Zwyciężając w trzech etapach, Lutsenko pokazał, że jest najmocniejszy. Ekipa dobrze współpracowała przez cały tydzień. Dwóch liderów, Sonny i Domenico, spisało się bardzo dobrze, osiągnęli zamierzone cele. Wracamy do domu świadomi swojej wartości, chcemy kontynuować dobrą jazdę w kolejnych wyścigach.

Ekipa Bahrain-Merida rywalizuje obecnie także w Ruta del Sol (wyścig dookoła Andaluzji). Na 2. etapie wyścigu (Sewilla-Torredonjimeno, 216,5 km) z bardzo dobrej strony zaprezentował się Ivan Garcia Cortina z grupy Meridy. Zaatakował kilkaset metrów przed metą, jednak rywale dopadli go dosłownie na mecie.

O błysk szprychy z hiszpańskim zawodnikiem Bahrain-Merida wygrał Matteo Trentin (1. miejsce) i Danny van Poppel. – Dzisiejszy etap był bardzo długi, a moi koledzy wykonali świetną prace. Doprowadzili mnie na czoło wyścigu po ostatnim zakręcie i wydawało mi się, że meta będzie nieco bliżej. Nie udało się wygrać, ale cieszę się z tej akcji i czuję się bardzo dobrze.