AKTUALNOŚCI

2019-02-11

Zobacz rowery Bahrain-Merida na sezon 2019 [wiele zdjęć]

Scultura i Reacto to niezmiennie podstawowe narzędzia pracy kolarzy Bahrain-Merida. Portal road.cc przyjrzał im się dokładnie, skupiając się na wersjach z hamulcami tarczowymi.


fot. David Arthur/road.cc

W pierwszych wyścigach nowego sezonu grupa Bahrain-Merida zdecydowanie częśniej niż wcześniej korzysta z rowerów z hamulcami tarczowymi. Przyjrzał się im ostatnio portal road.cc, przedstawiając ich szczegóły. Oto tłumaczenie materiału road.cc oraz towarzyszące mu zdjęcia.
 

fot. David Arthur/road.cc
 
"Grupa Bahrain-Merida po raz kolejny będzie się w tym roku ścigała w WorldTourze na rowerach Merida. Choć to jedna z największych marek rowerów na świecie, często pozostaje niezauważona. Uważamy jednak, że Reacto i Scultura, widoczne tu z hamulcami tarczowymi, wyglądają naprawdę dobrze. Jak Wam się wydaję?
 

fot. David Arthur/road.cc
 
Prawdopodobnie wiecie, że Reacto to model aero Meridy. Większość rowerowych marek, a z pewnością te zaangażowane w zawodowy peleton, daje swoim kolarzom możliwość wyboru takiego roweru. Wszystkie kształty rur są w Reacto wyprofilowane, by zmniejszyć opory powietrza i sprawić, że jest on szybszy niż drugi rower ekipy, Scultura.
 

fot. David Arthur/road.cc
 
Scultura to wszechstronny rower, dużo lżejszy niż Reacto. Kolarze wybierają ją, gdy mierzą się z górską trasą.
  


fot. David Arthur/road.cc
 

Oba rowery widać tu z hamulcami tarczowymi. Wydaje się, że to może być ich rok w zawodowym peletonie, postawiło na nie kilka ekip. Nie słyszeliśmy o tym ze strony grupy Bahrain-Merida, ale zdjęcia z niedawnego Tour Down Under pokazują, że grupa używa zarówno hamulców tarczowych, jak i szczękowych.
 


fot. David Arthur/road.cc

 
Niewiele się zmieniło od zeszłego roku w wyposażeniu ekipy. Wciąć używa ona osprzętu Shimano Dura-Ace Di2, korb SRM ze zintegrowanym pomiarem mocy i przednich zębatek Dura-Ace.
  

fot. David Arthur/road.cc
 
Rowery toczą się na kołach Fulcrum (marka kół należąca do Campagnolo) z wyższymi obręczami dla jak najlepszej aerodynamiki w Reacto i niższymi dla niższej wagi Scultury. Wyposażenie rowerów uzupełniają opony Continental, kierownice Vision i siodełka Prologo [...].
 
Dwa bardzo fajne rowery. Który z nich byście wybrali?".
 

fot. David Arthur/road.cc


fot. David Arthur/road.cc


fot. David Arthur/road.cc


fot. David Arthur/road.cc

Dziękujemy portalowi road.cc za udostępnienie zdjęć rowerów Bahrain-Merida.

Sprawdź wszystkie rowery szosowe z kolekcji 2019.

Czytaj także
Nowy sezon Bahrain-Merida, Nibali chce historycznego sukcesu
Bahrain-Merida przyspiesza. Do grupy dołącza McLaren
PZKol zezwolił na hamulce tarczowe na szosie
Dlaczego warto mieć szosówkę? Legenda MTB radzi [wywiad]
Reacto czy Scultura? Wybór należy do Ciebie. Zobacz specjalne modele Your Choice
Jak poprawić zjazdy? Poznaj 6 wskazówek, żeby być jak Nibali [video]
Kadencja na rowerze - dlaczego jest ważna i jak ją podkręcić?