AKTUALNOŚCI

15.10.2019
"Rama CF2 zmienia wyścigowy rower Meridy w dużo wszechstronniejszą maszynę. Taką, której będzie dobrze zarówno podczas ulubionej ustawki, jak i na trasie wyścigu" - pisze "Cycling Weekly" o Sculturze Disc 7000-E. "W tej kategorii niewiele marek może konkurować ze Sculturą specyfikacją i stosunkiem jakości do ceny".
Scultura Disc z ramą CF2: 9/10 punktów, "komfortowy i wszechstronny rower szosowy"
01.10.2019
"To wszechstronna ścieżkowa rakieta, która nawet najnudniejsze ścieżki zamienia w plac zabaw" – pisze o One-Twenty 8000 "Enduro Mountainbike Magazin". Rower pokonał pięciu rywali i wygrał prestiżowy test porównawczy.
One-Twenty najlepszym rowerem ścieżkowym wg "Enduro MTB Magazine" [video]
08.08.2019
"Każda droga jest Twoja" - zapowiada napis na ramie Meridy Silex. Hasło to może teraz nabrać nowego znaczenia za sprawą wersji Silex+ z kołami 650B i oponami 45 mm. Jak wypada porównanie klasycznego modelu i jej grubszego brata? Dwa rowery na sezon 2020 sprawdził bikeWorld.pl.
Silex vs Silex+: bikeWorld.pl ocenia modele na 2020
02.08.2019
- Przybyliśmy do Polski z dobrym i zmotywowanym zespołem - mówi Vladimir Miholjevic, dyrektor sportowy Bahrain-Merida. Liderami grupy na 76. Tour de Pologne będą Domenico Pozzovivo i Matej Mohoric, głównym celem: walka o podium kl. generalnej wyścigu.
Pozzovivo i Mohoric liderami Bahrain-Merida w Tour de Pologne
01.08.2019
"One-Sixty daje masę frajdy z jazdy i nie boi się żadnego terenu. Jest posłuszna i stabilna, co ucieszy nowicjusza, ale też zadowoli wymiatacza w bikeparku" - pisze "bikeBoard" o One-Sixty 600. Rower otrzymał ocenę 5,3 na 6. "Meridę prowadzi się znakomicie" - czytamy.
One-Sixty 600 - więcej niż świetny wg "bikeBoardu"
30.07.2019
– To najlepsze urządzenia w swojej klasie, jeśli chodzi o stosunek jakości, możliwości i ceny – mówi o produktach Bryton Tadeusz Skwarczyński z Merida Polska, nowego oficjalnego dystrybutora komputerów rowerowych Bryton.
Merida oficjalnym dystrybutorem urządzeń Bryton w Polsce. "Mogą namieszać na rynku"
23.07.2019
- Przed nami tylko 1200 km i będzie po wszystkim - rozpoczyna relację z ultramaratonu Marcin Surowiec, autor znanego kanału YT Bushcraftowy. Zobaczcie, jak walczył z trasą biegnącą od źródeł Wisły na Baraniej Górze do jej ujścia w Gdańsku, i samym sobą.
Bushcraftowy pokonał 1200 km wzdłuż Wisły - zobacz relację z ultramaratonu [video]
12.07.2019
– Zwycięstwo na Tour de France to dla mnie spełnienie marzeń – mówi Dylans Teuns, triumfator 6. etapu Wielkiej Pętli. Kolarz Bahrain-Merida zwyciężył na niezwykle stromej końcówce pierwszego górskiego odcinka tegorocznego Touru. To jego piewsze etapowe zwycięstwo w tym wyścigu.
Dylan Teuns wygrywa 6. etap Tour de France! [video]
11.07.2019
– Nowy eOne-Sixty to duży krok naprzód dla Meridy, jest niesamowity – uważa Jose Antonio Hermida, legenda MTB. Nowy model jest całkowicie przeprojektowaną wersją najbardziej utytułowanego roweru w historii tej marki. Premierowa wersja zyskała m.in. zintegrowaną baterię, nową karbonową ramę i jest na dobrej drodze, żeby co najmniej powtórzyć sukces poprzedniej wersji.
Nowa Merida eOne-Sixty - nowy punkt odniesienia [video i wiele zdjęć]
26.06.2019
Trudno o bardziej doświadczonego eksperta od czystości roweru niż mechanik zawodowej grupy kolarskiej. Zobaczcie kosmetykę Scultury Damiano Caruso podczas Giro d'Italia. Mechanikowi Bahrain-Merida zajmuje ona trzy minuty.
Mycie roweru - zobacz, jak robi to mechanik grupy kolarskiej [video]