AKTUALNOŚCI

19.10.2018
Rasowy rower przełajowy, który sprawdzi się także poza trasą wyścigu. To właśnie Mission CX, nowa przełajówka Meridy zatwierdzona przez UCI do zawodowego ścigania.
Nowy Mission CX - przełajowy wyższy poziom
18.10.2018
"Wyjątkowy rower aero, który szybko reaguje, ma oszałamiającą specyfikację i zapewnia mnóstwo komfortu" - pisze o Reacto Disc Team-E road.cc, jeden z czołowych szosowych portali świata. Podkreśla, że dzięki hamulcom tarczowym rower sprawdza się w każdych warunkach. Ocena? 9/10.
Test Reacto Disc Team-E: "wyjątkowy rower aero z mnóstwem komfortu"
15.10.2018
Merida prezentuje nową kolekcję rowerów przygotowaną na polski rynek. Znalazły się w niej nowości, takie jak całkowicie przeprojektowany wszechstronny One-Twenty, rasowy rower przełajowy Mission CX, ścieżkowy e-bike eBig.Trail czy miejski rower elektryczny eSPRESSO.
Merida przedstawia kolekcję 2019. Zobacz nowości!
12.10.2018
– Nie mogłem lepiej zakończyć sezonu – powiedział Sonny Colbrelli po zwycięstwie w klasyku Gran Piemonte. Po raz kolejny okazał się specjalistą od piorunujących końcówek w trudnych warunkach. – Cieszę się, gdy mówią o mnie „Rain Man”.
Sonny Colbrelli najszybszy w Gran Piemonte [video]
08.10.2018
"Silex 700 jest bardzo sprawny na szosie i w terenie, ma także bardzo dobrą specyfikację jak na swoją cenę" - pisze "Cycling Plus", najpopularniejszy brytyjski magazyn rowerowy. Przyznał on Sileksowi 4 i pół gwiazdki na 5 możliwych.
Silex 700 świetnie oceniony przez "Cycling Plus"
05.10.2018
Przemysław Niemiec, jeden z najlepszych polskich kolarzy ostatnich dekad, postanowił zakończyć sportową karierę. Jego ostatnim wyścigiem będzie nadchodzący Tour of Turkey. Największe sukcesy Niemiec osiągnął na rowerach Merida. 
Przemysław Niemiec kończy karierę
04.10.2018
Ponownie odkryć radość z jazdy, znów zdobywać szczyty. Teraz jest to łatwiejsze dla tych, którzy wspominają stare, dobre czasy. Zobaczcie historię ojca i syna oraz ich rowerów. Pierwszy jedzie na eOne-Twenty, drugi na nowym One-Twenty.
Ojciec i syn zdobywają szczyty. Dla takich chwil warto mieć rower elektryczny [video]
17.09.2018
- Ten rower działa świetnie - mówi SzajBajk o Meridzie Silex 700. Zabrał ją ostatnio na wyprawę nad polskie morze. Zobaczcie, jak sprawdził się objuczony bagażami rower i jak minął SzajBajkowi "Rajd Bałtyk".
Silex 700 na wyprawie z SzajBajkiem - zobacz recenzję i relację [video]
12.09.2018
Wyjątkowy rower Gunn-Rity Dahle Flesjii będzie można obejrzeć na stoisku Meridy podczas Kielce Bike-Expo. Oprócz modelu stworzonego z okazji 9. mistrzostwa Europy legendarnej zawodniczki, Merida przedstawi swoje nowości na sezon 2019, a także produkty dystrybuowane przez nią w Polsce. 
Mistrzowski rower legendy, nowości i testy Meridy na Kielce Bike-Expo
06.09.2018
"Zjazdy to umiejętność, która, jak wszystkie inne, może być poprawiana" - pisze dla BikeRadar Rob Wakefield, trener kolarstwa, który za idealnego zjazdowca uważa Vincenzo Nibalego. Jak zainspirować się nim, żeby poprawić swoją jazdę w dół? Oto proste wskazówki.
Jak poprawić zjazdy? Poznaj 6 wskazówek, żeby być jak Nibali [video]