AKTUALNOŚCI

19.06.2018
Sahara, przełęcz na wysokości ponad 2900 m, drogi i bezdroża. Wszędzie tam Sylwek Banasik, zawodowy strażak i rowerowy podróżnik, zabrał swoją Meridę Silex 600 podczas niedawnej wyprawy po Maroku. O swoich wrażeniach z niej opowiada w wywiadzie, któremu towarzyszy bogata galeria zdjęć i relacja video.
Silex w Maroku - jak sprawdził się na wyprawie? [video]
19.06.2018
Rower może prowadzić do celu, którym dla wielu osób jest poprawa sylwetki na lato. Aby go osiągnąć, warto poznać fakty i mity związane z dwiema popularnymi metodami redukcji tkanki tłuszczowej – treningiem aerobowym (kardio) oraz interwałowym. Jak na rowerze spalać tłuszcz z głową?
Jak schudnąć na rowerze? Lepsze kardio czy interwały?
18.06.2018
"Tylko Wasze możliwości są limitem. Z tym rowerem będziecie mieli wiele, wiele zabawy" – mówi SzajBajk o Meridzie eOne-Twenty 800. Do czego najlepiej przyda się ten rower? Jak działa w nim wspomaganie? Poznajcie wrażenia blogera z testów eOne-Twenty.
Merida eOne-Twenty 800 - "e-bike do szaleństw!" [video]
18.06.2018
– Bariery są w naszej głowie – mówi Kamil Misztal, który w lipcu pokona 2800 km z Lublina do Rzymu w ramach akcji "W protezie na rowerze". Proteza nogi nie przeszkadza mu pomagać innym. Poprzez wyprawę chce zebrać pieniądze na protezę dla Krzysztofa, który niedawno stracił nogę w wypadku, a także zmotywować do działania nie tylko niepełnosprawne osoby.
W protezie na rowerze - Kamil jedzie z Lublina do Rzymu, by pomóc innym
15.06.2018
Czy wysoki puls na rowerze jest groźny? Jak trenować, gdy taki będzie? Jakie istotne dla zdrowia parametry należy monitorować i jakie są zależności między treningiem i pulsem? Na te i inne ważne sercowe pytania odpowiada SzajBajk. 
Wysoki puls na rowerze. Na co należy uważać podczas treningu? [video]
07.06.2018
Bo śliczny, bo wygodny, bo bezproblemowy. Powodów, dla których warto wybrać rower miejski, jest więcej. Oto 10 z nich.
10 powodów, by wybrać rower miejski [video]
06.06.2018
Merida produkuje rocznie ok. 4 mln rowerów. Każdy z nich ma swój początek w Magstadt pod Stuttgartem. To właśnie tam mieści się centrum badawczo-rozwojowe marki, które opisuje ceniony brytyjski magazyn "Singletrack". 
Jak powstają rowery Merida? Poznaj tajniki projektantów [video]
04.06.2018
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą zawodnicy CST 7R MTB Teamu. Po wygranej Dariusza Batka i Rity Malinkiewicz w Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Gdańsku tym razem startująca na Meridzie ekipa pokazała swoją moc w Beskidy MTB Trophy.
CST 7R MTB Team mocny nad morzem i w górach
04.06.2018
"Brawo dla Meridy za wyjście poza tradycyjne kategorie szosowej i gravelowej geometrii i stworzenie prawdziwej petardy" - pisze magazyn "BikesEtc". Silex 600 otrzymał od niego ocenę 8,5/10 i wiele pochwał, szczególnie za jazdę w terenie.
Silex 600 - "prawdziwa petarda" [video]
29.05.2018
Jazda rowerem do pracy może o 30 proc. zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu choroby serca czy wylewu. Najnowsze badania w tym zakresie przeprowadzono z udziałem blisko 360 tys. osób.
Jazda rowerem do pracy zbawienna dla serca