AKTUALNOŚCI

20.06.2018
Zawodnicy CST 7R MTB Teamu nie zwalniają tempa. Zwycięstwami zakończyły się ich ostatnie starty w Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe oraz Bike Atelier MTB Maratonie. 
CST 7R MTB Team z kolejnymi zwycięstwami
20.06.2018
Droga do zwycięstwa w Tour de France 2018 wiedzie m.in. przez bruki Paryż-Roubaix. Przedstawiamy materiał z rekonesansu 9. etapu wyścigu z odcinkami znanymi z "Piekła Północy", który przeprowadził Vincenzo Nibali. Już w lipcu lider Bahrain-Merida będzie walczył o swoją drugą wygraną w Wielkiej Pętli.
Vincenzo Nibali - droga do Tour de France - bruki [video]
20.06.2018
Właściwe ustawienie zawieszenia roweru jest kluczowe dla dobrej trakcji, komfortu i oszczędności energii podczas jazdy. Podstawowe błędy w tym zakresie wskazuje SzajBajk. Jego rady pozwolą uniknąć błędów nie tylko właścicielom "fulli", ale także hardtaili. 
Podstawowe błędy w ustawieniu zawieszenia roweru. Jak ich uniknąć? [video]
19.06.2018
"To idealny rower do jazdy w urozmaiconym terenie z dużymi przewyższeniami. Nawet alpejskie przełęcze nie będą mu straszne" - czytamy o Meridzie eBig.Nine 500 w wydaniu "bikeBoardu" poświęconemu rowerom elektrycznym.
Merida eBig.Nine 500 - dobra nawet w Alpy
19.06.2018
Sahara, przełęcz na wysokości ponad 2900 m, drogi i bezdroża. Wszędzie tam Sylwek Banasik, zawodowy strażak i rowerowy podróżnik, zabrał swoją Meridę Silex 600 podczas niedawnej wyprawy po Maroku. O swoich wrażeniach z niej opowiada w wywiadzie, któremu towarzyszy bogata galeria zdjęć i relacja video.
Silex w Maroku - jak sprawdził się na wyprawie? [video]
19.06.2018
Rower może prowadzić do celu, którym dla wielu osób jest poprawa sylwetki na lato. Aby go osiągnąć, warto poznać fakty i mity związane z dwiema popularnymi metodami redukcji tkanki tłuszczowej – treningiem aerobowym (kardio) oraz interwałowym. Jak na rowerze spalać tłuszcz z głową?
Jak schudnąć na rowerze? Lepsze kardio czy interwały?
18.06.2018
"Tylko Wasze możliwości są limitem. Z tym rowerem będziecie mieli wiele, wiele zabawy" – mówi SzajBajk o Meridzie eOne-Twenty 800. Do czego najlepiej przyda się ten rower? Jak działa w nim wspomaganie? Poznajcie wrażenia blogera z testów eOne-Twenty.
Merida eOne-Twenty 800 - "e-bike do szaleństw!" [video]
18.06.2018
– Bariery są w naszej głowie – mówi Kamil Misztal, który w lipcu pokona 2800 km z Lublina do Rzymu w ramach akcji "W protezie na rowerze". Proteza nogi nie przeszkadza mu pomagać innym. Poprzez wyprawę chce zebrać pieniądze na protezę dla Krzysztofa, który niedawno stracił nogę w wypadku, a także zmotywować do działania nie tylko niepełnosprawne osoby.
W protezie na rowerze - Kamil jedzie z Lublina do Rzymu, by pomóc innym
15.06.2018
Czy wysoki puls na rowerze jest groźny? Jak trenować, gdy taki będzie? Jakie istotne dla zdrowia parametry należy monitorować i jakie są zależności między treningiem i pulsem? Na te i inne ważne sercowe pytania odpowiada SzajBajk. 
Wysoki puls na rowerze. Na co należy uważać podczas treningu? [video]
07.06.2018
Bo śliczny, bo wygodny, bo bezproblemowy. Powodów, dla których warto wybrać rower miejski, jest więcej. Oto 10 z nich.
10 powodów, by wybrać rower miejski [video]