Przejdź na nową stronę

AKTUALNOŚCI

2017-06-14

Ninety-Six 7000 pokazał moc w teście

"Nie tylko wygląda zabójczo ze swoim matowym wykończeniem, ale jest też superlekka i w swojej cenie ma świetną specyfikację" – pisze "Full Sus", miesięcznik z RPA, o Meridzie Ninety-Six 9. 7000. "Mknąc singletrackami czuliśmy się jak Luke Skywalker w swoim myśliwcu z Obi-Wanem u boku, który szepcze do ucha: poczuj Moc!".


fot. "Full Sus", www.fullsus.co.za

Merida Ninety-Six 9. 7000 została bardzo pozytywnie oceniona przez "Full Sus", magazyn MTB z RPA. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie obszernych fragmentów testu. 

"[…] Nowy Ninety-Six zyskał wiele usprawnień w stosunku do swojego poprzednika, które tworzą bardzo atrakcyjną całość.
 
Po pierwsze, rower ma zupełnie nową ramę z bardzo schludnym systemem wewnętrznego prowadzenia przewodów nazywanym Smart Entry. Jest jednym z najcichszych, które testowaliśmy, i pozwala na wiele rozwiązań mechanicznych, hydraulicznych i Di2. Przewody wchodzą do główki ramy pod kątem, który sprawia, że nie będą one ocierać ramy. Rower ma również tylny trójkąt z nowym standardem piast Boost 148 i zaciskiem hamulca mocowanym do dolnych rur tylnego widelca, co dodatkowo zwiększa sztywność boczną. Jednozawiasowe zawieszenie jest podtrzymywane przez system tulei i łożysk. Obniża to wagę, ale wymaga nieco większej uwagi przy serwisowaniu. Wykończenie roweru jest znakomite, a czarne komponenty zawieszenia w połączeniu z czerwonymi akcentami zapewniają agresywny wygląd całości.
 
Specyfikacja i skupienie na detalach są imponujące jak na rower z tej półki cenowej. Ma on pełny napęd Shimano XT 2x11 i hamulce XT. Rower ma także zintegrowane obejmy klamek i manetek dla „czystszego” wyglądu kierownicy. Dodatkową korzyścią wynikającą z zakupu roweru z napędem Shimano 2x11 jest to, że można bez większego zachodu przerzucić się na napęd 1x, a przednia przerzutka Shimano Side Swing działa bardzo precyzyjnie. Zawieszenie to nowy Rock Shox SID RL z przodu i Monarch RT3 z tyłu. Nowy SID jest po prostu świetny i byliśmy dość zaskoczeni, gdy okazało się że to standardowa wersja o szerokości 100 mm, a nie Boost 110, ponieważ prowadzenie widelca jest znakomite. Taki sam jest tylny damper RT3 zarówno w trybie otwartym, stłumionej wolnej kompresji, jak i zamkniętym. Koła to Fulcrum Red HP, opony to cenione Continental Race King […]. Biorąc pod uwagę specyfikację, rower jest dobrze zestrojony i imponująco lekki jak na tę półkę cenową […].


Merida zaleca ustawienie wartości SAG na 25% z tyłu i jak dla nas był to strzał w dziesiątkę. Nie można odczuć żadnego bujania pedałami, nawet w otwartym trybie pracy dampera, w zasadzie prawie wcale go nie zamykaliśmy. Wspinaczka technicznymi singletrackami i większością ścieżek była superefektywna w trybie stłumionej wolnej kompresji […].  Rower podjeżdża równie dobrze jak inne podobne modele ze skokiem 100 mm, jest lekki i dobrze przenosi moc pedałowania. Najbardziej wyróżnia się jednak na szybkich singletrackach.
 
Geometria jest idealnie wyważona i mimo ostrego 70-stopniowego kąta główki ramy Merida nigdy nie sprawia wrażenia zbyt narowistej. Pobiliśmy na niej trzy rekordy na testowej rundzie, które ustanowiliśmy na bardziej ścieżkowych modelach. To nic dziwnego. Mknąc testowymi singletrackami czuliśmy się jak Luke Skywalker w swoim myśliwcu z Obi-Wanem u boku, który szepcze do ucha: poczuj Moc!
 
To zawsze odświeżające doświadczenie przetestować rower bez żadnych wstępnych założeń. Merida nie jest może najpopularniejszym wyborem wśród wyścigowych rowerów czy w rankingach dwukołowego lansu, ale zdecydowanie powinna nim być. Nie tylko wygląda zabójczo ze swoim matowym wykończeniem, ale jest też superlekka i w swojej cenie ma świetną specyfikację. Jedzie równie dobrze jak popularniejsze i droższe rowery z tej kategorii i do tego nie potrzebuje żadnych udoskonaleń, by poprawić swoje osiągi".

Poznaj specyfikację i geometrię Meridy Ninety-Six 9. 7000 oraz zastosowane w rowerze technologie: KLIKNIJ.Sprawdź, jak jeździ Merida Ninety-Six! Rower w wersji Team jest dostępny w w różnych rozmiarach w Mobilnym Centrum Testowym Meridy. W najbliższy weekend 17-18 czerwca odwiedzi ono Nowy Sącz. Wciąż można zapisać się na te i inne testy Meridy. Aby zarezerwować rower dla siebie, wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj: ZAPISZ SIĘ.

Czytaj także
SzajBajk prezentuje Meridę Ninety-Six [video]
Ninety-Six Team zwycięzcą testu "World of MTB"
Nowa Merida Ninety-Six doceniona przez "bikeBoard"
Ninety-Six chwalony przez bikeworld.pl
Ninety-Six XT świetny wg mtb-xc.pl [video]
Ninety-Six XT z dobrą oceną "Mountain Biking UK"
Ninety-Six XT chwalony przez Flow MTB