AKTUALNOŚCI

2018-05-24

Reacto jednym z sześciu najlepszych rowerów z Dura-Ace [video]

"Reacto to znakomity rower wyścigowy na zawodowym poziomie" - mówi tester road.cc. Czołowy szosowy portal uznał Reacto Disc Team-E za jeden z sześciu najlepszych rowerów z osprzętem Shimano Dura-Ace.


 
"Jeśli chcesz mieć najlepiej wyposażony rower, to Dura-Ace, grupa Shimano z najwyższej półki, wydaje się oczywistym wyborem" – uważa tester road.cc. Jeden z najważniejszych szosowych portali świata przygotował zestawienie sześciu najlepszych rowerów wyposażonych w tę grupę. Znalazło się wśród nich Reacto Disc Team-E. Przedstawiamy tłumaczenie materiału, który można obejrzeć TUTAJ.

"Flagowa grupa japońskiej firmy dominuje w zawodowym peletonie. Rowerowe marki często wybierają tę grupę do swoich najdroższych rowerów z najlepszym napędem. Oczywiście, jeśli jesteś fanem SRAM czy Campagnolo, możesz się nie zgodzić, ale Dura-Ace to dobry wybór. To osprzęt lekki, godny zaufania, który działa znakomicie […]. Grupa jest dostępna w wersji elektronicznej i mechanicznej, z hamulcami szczękowymi bądź tarczowymi […].

Obejrzyj najważniejsze zmiany wprowadzone do nowego Reacto 

Choć wymienione marki oferowały w ostatnich latach także szosówki w bardziej dostępnych cenach, ich specjalnością jest tworzenie jeżdżących dzieł sztuki. Mają one świetne osiągi i wyciskają maksimum z włókien karbonowych. To jedne z najlżejszych i najsztywniejszych rowerów, jakie road.cc kiedykolwiek testowało [...].
 
Jeśli szukasz roweru prosto z zawodowego peletonu, sprawdź oszałamiające Reacto Disc Team-E. To szybki i responsywny rower aero, który zapewnia mnóstwo komfortu, a także, dzięki hamulcom tarczowym, możliwość jazdy w każdych warunkach. To absolutne mistrzostwo. W większości przypadków efektywność aerodynamiczna jest ważniejsza niż niska waga, ale Merida starała się odchudzić rower i Reacto Disc Team-E waży 7,6 kg […]. Rower otrzymał nowe hydrauliczne hamulce Dura-Ace, które są wielkim krokiem naprzód. Są doskonałe w każdych warunkach, a ich kompaktowe łapy (zagięcie ramion kierownicy i obudowy klamkomanetek – red.) są bardzo wygodne.Dura-Ace działa w Reacto znakomicie, osprzęt jest lekki, łatwo ładować jego baterię i z pewnością nie będziesz nim zawiedziony. Rower ma świetne przyspieszenie i znakomicie reaguje, gdy chcesz odjechać rywalom, dopaść ich czy po prostu trzymać się koła kogoś, kto bardzo mocno pracuje.

Reacto to znakomity rower wyścigowy na zawodowym poziomie. Zaprojektowany dla efektywności aerodynamicznej, szybko reaguje, jest komfortowy, ma świetną specyfikację. Nie ma się do czego przyczepić".

***
W kolekcji 2018 Merida Polska znalazło się Reacto Team w barwach Bahrain-Merida (POZNAJ SZCZEGÓŁY) oraz Reacto Disc 5000 z hamulcami tarczowymi (POZNAJ SZCZEGÓŁY). 

Zobacz wszystkie rowery szosowe z kolekcji 2018 Merida Polska: KLIKNIJ.

Sprawdź, jak jeździ Reacto! Model 6000 z elektronicznym osprzętem Shimano Ultegra Di2 jest dostępny w różnych rozmiarach w Mobilnym Centrum Testowym Meridy. Aby zarezrwować konkretny model na testy, wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj: ZAPISZ SIĘCzytaj także
Nowe Reacto - aerodynamika to nie wszystko (szczegóły techniczne i wypowiedzi projektantów)
Reacto 5000 zachwyciło BikeRadar
Reacto czy Scultura? Co wybierają kolarze na Giro d'Italia?
Reacto wśród najlepszych i najszybszych rowerów aero 2018
Reacto 6000 - zobacz test długodystansowy [video]
Nagroda Design & Innovation 2018 dla Reacto [video]
Silex i Reacto z nagrodą Taiwan Excellence 2018
Superrowery 2017/18: Reacto na podium, Scultura też wysoko
Szczegółowy test Reacto Disc Team-E na road.cc - 4,5 gwiazdki na 5 możliwych
Cyclingnews przedstawia rower Colbrellego na sezon 2018
Reacto jednym z najpiękniejszych rowerów 2017 [video]
Nowe Reacto - poezja dla "Szosy"
Scultura i Reacto wśród najlepszych rowerów aero 2017/18
"bikeBoard" przetestował nowe Reacto
bikeWorld.pl o nowym Reacto
Zobacz Reacto LTD, specjalny rower z okazji mistrzostw świata
Jak przystosować rower szosowy do triathlonu?