AKTUALNOŚCI

2019-05-22

Testy Meridy w Bielsku - przybyło zakochanych i rekordów na Stravie [video]

- Zakochałem się w eOne-Twenty 600, to mój rower marzeń - mówi Rafał, który stracił dla niego głowę podczas testów Meridy w Bielsku Białej. Opory przed szybkością stracił z kolei Oskar, bijąc z pomocą klasycznego One-Twenty swoich 19 rekordów na Stravie.Mobilne Centrum Testowe zatrzymało się ostatnio tam, gdzie wielu zatrzymuje się, by poczuć pełnię szczęścia. Na trasach Enduro Trails można było sprawdzić rowery Merida w ich naturalnym środowisku. Okoliczności były tam sprzyjające, by miłośnicy dwóch kółek poczuli coś więcej. – Po testach zakochałem się w eOne-Twenty 600, to mój rower marzeń – mówi Rafał Sitek, dla którego był to już kolejny sprawdzian rowerów Merida. – W ubiegłych latach byłem już na testach przy Pogorii (Dąbrowa Górnicza), w Czernicy i Ustroniu. Jednak tegoroczna edycja przy trasach Enduro Trails jest chyba najlepszą, w której brałem udział – podkreśla.– Na rozgrzewkę objechałem Cygankę i Stefankę. Potem udało mi się wjechać na Szyndzielnię i zjechać trasą RockNRolla i kultowym Twisterem – relacjonuje Rafał Sitek, który w sumie pokonał tego dnia 50 testowych kilometrów. Zarezerwował w tym celu dwa rowery elektryczne: eOne-Twenty 600 oraz eOne-Sixty 800. – Okazały się być super, świetnie pokonywały nie tylko podjazdy, ale i zjazdy. Tryb Boost spisuje się doskonale na podjazdach, wszystkie górki okazały się na e-bike'u "płaskie". Kto chce sie zmęczyć, włącza tryb Eco i może się nieźle ujechać – radzi.

Jego zdaniem w ogóle nie można było odczuć większej wagi "elektryka" – Rower jest zwrotny, świetnie klei sie w zakrętac, to oczywiście zasługa opon "w plusie" – mówi o eOne-Twenty posiadacz starszej Meridy Matts oraz nowszej przełajówki Cyclo Cross. – Z pewnością nie jest to moja ostatnia wizyta z Meridą na ścieżkach Enduro Trails – dodaje Rafał Sitek.

Obejrzyj krótkie podsumowanie testów w BielskuDużą popularnością cieszyła się w Bielsku Merida One-Twenty 9. XT-Edition. – Zielony One-Twenty zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Powiedzieć, że jazda nim to sama przyjemność, to jakby nic nie powiedzieć. Podczas zjazdu w bardzo zróżnicowanym terenie (Cygan - czerwona trasa) rower prowadził się bardzo miękko, a zarazem stabilnie. Jego geometria sprawiła, że podczas podjazdu wreszcie nie miałem problemu z bolącymi plecami. Polecam każdemu takie testy, dzięki za superfrajdę! – cieszy się Rafał Płonka.

Ten sam rower zabrał na trasę Oskar Jarnot. Przypadł mu do gustu bardziej niż wcześniej sprawdzana Merida One-Twenty 9. 500. – Jak tylko usiadłem, to czułem, że to jest to! Już tak nie pływałem, mimo że doskonale amortyzował uderzenia na nierównościach terenu. O wiele lepsze uczucie jak dla mnie – zaznacza, porównując 9. XT-Edition do 9. 500. – Na podjazdach nie zastanawiasz się za bardzo, jak jechać po którym korzeniu... jedziesz. Żal było oddawać ten rower – mówi.Duże wrażenie zrobił na nim osprzęt XT, który "chodził jak w zegarku". Choć brakowało mu nieco "blatów" na płaskim i między zakrętami ("być może to kwestia dopasowania przełożeń"), nie przeszkodziło mu to pędzić na trasach Enduro Trails, jak nigdy dotąd. – Uczucie prędkości było całkowicie zaburzone w stosunku do jazdy na "sztywniaku", co poskutkowało pobiciem 19 rekordów na Stravie – triumfuje Oskar.fot. Strava

Gratulacje należą się także innemu pogromcy rekordów na Stravie, który razem z Oskarem testował w Bielsku One-Twenty, zabrał na trasę również One-Forty. – Pobiłem prawie wszystkie swoje rekordy, choć był to mój pierwszy kontakt z "fullem". Jeździło się wspaniale i po testach oglądałem już w sklepie One-Forty 600. Megapozytywnie oceniam też organizację i klimat testów. Oby do następnego! – uśmiecha się Michał Błotnicki.

Także One-Twenty 9. XT-Edition sprawdził w Bielsku Paweł Kokot. – Rower jest bardzo ciekawy, optymalny na trasy typu Twister czy RockNRolla. Sztyca regulowana świetnie zdaje w nim egzamin, szkoda jedynie, że nie ma blokady skoku amortyzatorów na kierownicy – ocenia. Każdy może samemu zachwycić się rowerami Merida albo podejść do nich bardziej krytycznie. Najbliższe przystanki Mobilnego Centrum Testowego to: Łódź (25-26 maja), Kraków (30-31 maja), Rzeszów (1-2 czerwca) i ponownie Bielsko (8 czerwca).

Zarezerwuj rower dla siebie na www.rowerymerida.pl/testy.

Dołącz do klubu "Rowery Merida" na Stravie.

Zobacz rowery elektryczne Merida z kolekcji 2019

Czytaj także
Testy Meridy dają do myślenia. "Teren staje się płaski", "jest o czym marzyć"
Ruszają nowe testy Meridy. Wjedź mocniej w teren!
Pierwsi testerzy poczuli moc w Częstochowie [video]
Rowery wygrały na Narodowym - zobacz fotorelację z Bike-Expo
One-Sixty czy eOne-Sixty? Toni Ferreiro wyjaśnia [video]
Rowery z pełnym zawieszeniem Merida. Który model dla kogo? [video]
eOne-Sixty 900E - najczęściej nagradzany rower w historii Meridy [video]
Merida eOne-Sixty 900-E - "nic do poprawy" [video]
One-Sixty vs eOne-Sixty - który szybszy? [video]
Shimano STePS E7000 - nowe wspomaganie sprawdzone na trasie [video]
Ojciec i syn zdobywają szczyty. Dla takich chwil warto mieć rower elektryczny [video]
Merida eOne-Twenty 800 - "e-bike do szaleństw!" [video]

Merida eOne-Twenty nagrodzona
Druga młodość 90-letniego rowerzysty. E-bike zrobił swoje
Rower elektryczny - jak można się na nim zmęczyć?
Merida eBig.Nine 500 - dobra nawet w Alpy