AKTUALNOŚCI

2019-03-11

Reacto Disc wśród najlepszych rowerów aero 2019

Reacto Disc Team-E zostało uznane jednym z najlepszych wyścigowych rowerów aero 2019. Wyboru takiego dokonał popularny australijski portal BikeExchange.


fot. BettiniPhoto

Reacto Disc otrzymało kolejne wyróżnienie. Rower znalazł się na liście najlepszych wyścigówych modeli aero, którą przygotował popularny australijski portal BikeExchange. Poniżej przedstawiamy tłumaczenie materiału.

"Nie jest tajemnicą, że rok produktowy 2018/19 w branży rowerowej oznaczał m.in. ewolucję aerodynamicznych wyścigowych rowerów szosowych. Większość największych graczy przedstawiło swoje nowe oszukujące wiatr rumaki i przesunęło granicę tego, co jest możliwe do osiągnięcia zgodnie z zasadami UCI. Przyszłość rowerów aero rysuje się w jasnych barwach.
 
Mając to na uwadze, wybraliśmy najlepsze rowery aero 2019, bez względu na cenę.
 

fot. BettiniPhoto

Reacto to znany wyścigowy model aero, dostępny w swojej trzeciej odsłonie. W wyścigach z cyklu UCI WorldTour startuje na nim grupa Bahrain-Merida, dzięki czemu Reacto może smakować sukcesów na najwyższym poziomie, odniesionych przez czołowych kolarzy świata.

Szczycące się wagą ramy i widelca wynoszącą 1400 g, Reacto jest tyleż lekkie, co efektywne aerodynamicznie. Reacto Disc Team-E ma prawdopodobnie najlepszy stosunek jakości do ceny spośród wszystkich okrętów flagowych z tego zestawienia. Rower ma pełną grupę Shimano Dura-Ace 9170 Di2, zestaw kół DT Swiss Dicut ARC 1400 i zintegrowany kokpit Vision Metron 6D".

W zestawieniu oprócz Reacto Disc Team-E znalazły się następujące rowery: Orbea Orca Aero M10i Team, Specialized S-WORKS Venge, Cannondale SystemSix SRAM Red eTap AXS, Cervelo S5 Dura Ace Di2, BMC TimeMachine 01 Disc, Giant Propel Advanced SL 0 Disc, Ridley Noah Fast Disc Ultegra Di2.Reacto Disc Team-E zwyciężyło ostatnio w teście porównawczym magazynu "Tour", "kolarskiego magazynu nr 1 w Europie". W kategorii cenowej 8900-15 000 euro magazyn przyznał takie oceny (skala 1-6, 1 - najlepszy możliwy wynik):

- Merida Reacto Disc Team-E (1,5)
- Trek Madone SLR 9 Disc eTap (1,8)
- Storck Aernario.2 Signature (1,8)
- Basso Diamante SV (1,9).

"Zawodowe rowery szosowe są synonimem rowerów, które wyznaczają granice możliwości, »non plus ultra«. Reacto Disc w barwach Bahrain-Merida Pro Cycling Teamu to prawdziwy zawodowy rower. Gdy mamy do czynienia ze sprzętem »non plus ultra«, zawsze towarzyszą mu różne opinie. Nie podlega jednak dyskusji, że ten rower spełnia najwyższe wymagania" - pisze "Tour".

"+ Bardzo dobra aerodynamika
+ Komfortowy jak na rower aero
+ Stabilna charakterystyka jazdy
+ Bezkompromisowa specyfikacja".

Zobacz także: Reacto Disc - najlepszy rower szosowy w teście magazynu "Tour"Wcześniej to samo Reacto uzyskało 9 na 10 punktów w teście road.cc, jednego z najważniejszych kolarskich portali świata. Poniżej prezentujemy fragmenty testu brytyjskiego portalu, z obszerniejszym tłumaczeniem można się zapoznać na www.rowerymerida.pl, a z oryginałem na road.cc.

"Nowa Merida Reacto Disc Team-E to szybki i responsywny rower aero, który zapewnia mnóstwo komfortu oraz, dzięki hamulcom tarczowym, możliwość jazdy w każdych warunkach pogodowych. Ten rower to absolutne mistrzostwo".

"Reacto to jeden z najbardziej komfortowych rowerów aero, jakim kiedykolwiek jechałem""Reacto porusza się w przestrzeni superrowerów [...]"

Podsumowanie
 
"Merida Reacto Disc Team-E to znakomity ścigacz na zawodowym poziomie. Zaprojektowany dla efektywności aerodynamicznej, szybko reaguje, jest komfortowy i ma wspaniałą specyfikację. Pewnie niewiele osób może sobie na niego pozwolić, ale przystępniejsze modele Reacto też wyglądają bardzo atrakcyjnie".

Werdykt

"Wyjątkowy rower aero, który szybko reaguje, ma oszałamiającą specyfikację i zapewnia mnóstwo komfortu".
 
Ocena: 9/10.

***
Zobacz szczegóły Reacto Disc Team-E z kolekcji 2019.

Sprawdź wszystkie rowery szosowe z kolekcji 2019.

Czytaj także
Reacto Disc - najlepszy rower szosowy w teście magazynu "Tour"
Test Reacto Disc Team-E: "wyjątkowy rower aero z mnóstwem komfortu"
Nowe Reacto - aerodynamika to nie wszystko (szczegóły techniczne i wypowiedzi projektantów)
Colbrelli daje pierwsze zwycięstwo Bahrain-Merida w sezonie [video]
Zobacz rowery Bahrain-Merida na sezon 2019 [wiele zdjęć]
Nowy sezon Bahrain-Merida, Nibali chce historycznego sukcesu
Bahrain-Merida przyspiesza. Do grupy dołącza McLaren
Rowery szosowe Merida w czołówce popularności
PZKol zezwolił na hamulce tarczowe na szosie
Dlaczego warto mieć szosówkę? Legenda MTB radzi [wywiad]
Reacto czy Scultura? Wybór należy do Ciebie. Zobacz specjalne modele Your Choice
Jak poprawić zjazdy? Poznaj 6 wskazówek, żeby być jak Nibali [video]
Kadencja na rowerze - dlaczego jest ważna i jak ją podkręcić?